brandomoore

Brandon Moore Moore itibaren Texas itibaren Texas

Okuyucu Brandon Moore Moore itibaren Texas

Brandon Moore Moore itibaren Texas

brandomoore

Favorilerimden biri ... Montana'da Blackfoot boyunca sinek avı ve inançla hayatı keşfeden iki kardeş. Sadece güzel hazırlanmış bir hikaye.

brandomoore

George Bernard Shaw'u olması gerektiği kadar eğlenceli bulmuyorum. Eserinin o zamanlar çok ileri görüşlü ve eğlenceli olduğuna şüphe yok ve onun önemli bir oyun yazarı olduğunu biliyorum. Ayrıca, doğru yönetmenin elinde bu oyunlardan herhangi birinin harika olacağından eminim. Ancak, bu koleksiyondaki tüm hikayelerin aynı hile içerdiğini hissettim. İlk çift sahnelerde oyunun nereye gittiğini söyleyebilirsiniz. Sanırım en sevdiğim şey Candida idi. En beklenmedik olayı vardı ve hiçbir şey olmaya çalışmamış gibi hissettim.

brandomoore

Çok mantıklı değildi.

brandomoore

On dokuzuncu yüzyılın ortalarında yer alan Yedi Gables Evi, Pyncheon ailesinin hikayesini anlatıyor. On yedinci yüzyılın cadı denemelerinde yer alan bir Puritan atadan inen ailenin geri kalan üyeleri şimdi bir lanet altında yaşıyor ve bu romanın konusu bu lanetin çalışmasıyla ilgileniyor. Yedi isimdeki yedi köşeli evde azaltılmış koşullarda yaşamak yaşlı spinster Hepzibah Pyncheon ve babasının öldürülmesi için uzun bir hapis cezasıyla (tamamen suçsuz olduğu) kısa bir süre önce serbest bırakılan kardeşi Clifford ile birlikte, Holgrave Dagerreyotipist olarak çalışan bir loca ve ülkeden genç bir kuzen olan Phoebe. Bu çeşitli şirket, barışı ailelerinin başka bir üyesinin, açgözlü ve hırslı Yargıç Pyncheon'un tasarımları tarafından tehdit edilinceye kadar eksantrik bir uyum içinde bulunur. Edgar Allen Poe ile birlikte Hawthorne, Dark Romantic hareketinin önde gelen yazarı olarak tanımlandı ve bu romanın işçiliğinin çoğu, derin klostrofobik bir atmosfere ulaşmaya yöneliktir. Suçluluk temaları, tarihin ağırlığı ve dışa dönük saygınlığın ardındaki yolsuzluk anlatıdan geçer. Bununla birlikte, Hawthorne aslında insanlığın genel eğiliminin aydınlanmaya doğru olduğunu öne süren iyimser bir yazardır. Anlatı genellikle çağdaş standartlara göre yavaş görünebilir. Hawthorne, analojileri atarken karakter ve güdüyü analiz ederek, tanımladıkları ayrıntılara yaslanmayı tercih ediyor. Bu bazen eğlenceli ve aydınlatıcı olsa da, son birkaç bölümü aşırı derecede retorik buldum. Bununla birlikte, bu okumadan sonra aklımda kalan bir roman, en azından on dokuzuncu yüzyıl New England kültürüne ve topluma verdiği anlayıştan dolayı.