shumik

Shumik itibaren Staroseslavino, Tambovskaya oblast', Rusya, 393714 itibaren Staroseslavino, Tambovskaya oblast', Rusya, 393714

Okuyucu Shumik itibaren Staroseslavino, Tambovskaya oblast', Rusya, 393714

Shumik itibaren Staroseslavino, Tambovskaya oblast', Rusya, 393714

shumik

"Yeni" okurları tatmin etmek için yeterince uzun, harika zengin hikayeler.

shumik

Alawiya Sobh'a okuduğum ilk roman bu .. Sonuncusu olacağını söyleyebilirim :) Romanın adı beni çekti .. Yazarın bir kadın olduğunu bana çekti. Hikayeyi bitirdiğimde kendime bir soru sordum? Okuduklarım mantıklı mı ve gram olarak ne yazdığımı incelediğimde Alawiya için gerçekten doğru muydu? Sadece fiziksel deneyimlerini betimleyen, arzudan başka herhangi bir duygudan sıyrılan insanları okudum !! Arzu sevgidir !! Alawiya bize yaşamının son yıllarında yaşayan bir kadının yaşam deneyimini anlatıyor. Bence Alawiya, romanın olaylarını anlatmakta çok başarısız oldu, özellikle son romanda, kendimi bildiğim birçok diyalog satırını atlamaya zorladığımı ve kendileri hakkında bildiğimiz kişisel seviyelerini göstermediğini gördüm (bir öğretmen olarak) Üniversitede Felsefe (ve Hayatta Onların Felsefesi Anlatıcıdaki karakterlerin yaşları elli ve altmışlarda idi, ancak diyaloglar karakterlerin yaşlarını tarif ediyorlardı. Ergenlikte .. Onların zihinleri cinsel hormonların bir sonucu olarak çalışıyor .. Yaşamdaki deneyimleri her şeyden yoksun, vücuttaki deneyimlerden yoksun !! Öykülerle dolu bir yer ve tarihin bir zaman dilimini seçti. Yeh olaylarla dolu, ama bu iki faktörü göz ardı etti ve Nahla’nın bedeninden ve Suad’ın depresyonundan başka bir şey hakkında konuşmadı. Birisine okumasını tavsiye edebilir miyim? Hayır, kesinlikle, bundan faydalandınız mı?

shumik

Anderson, türler ve bu kadar özgürlüğe sahip konular arasında etkilenmeniz gerektiğini öne sürer. Burada Amerikan Devrimi'ni genç bir siyah köle perspektifinden ele alıyor. Octavian hayatının ilk kısmı için, onun bir köle olduğunu anlamıyor. Özgürlüğünün eksikliği iyi gizlenmiş çünkü devam eden bir bilimsel deney konusu. Bu, netleştiğinde, özellikle de hareket eden ve trajik olan, onun kötü durumunu yapar. Burada Amerikan Devrimi'nin temsilini seviyorum, çünkü şanlı davaya karşı savaşan Tanrı'nın ilham verdiği yurtseverlerin modern versiyonunda sık sık kaybedilen birçok unsuru yakalar. Bu kitap Aydınlanma'nın Amerikan düşüncesi üzerindeki etkisini vurgulamaktadır. Buradaki bilim adamları ciddi ama sonuçta ürpertici. Kitap ayrıca dürüstçe, çoğu Amerikalı'nın ne olup bittiğiyle ilgili olarak ne kadar kafanın karıştığını ve büyüyen mücadelede hangi tarafın ne kadar emin olduklarını anlatmıyor. Ayrıca kitabın köleleri, genellikle onları gördüğümüzden farklı bir çağda nasıl takip ettiğini de sevdim. Ve söz veriyorum, eğer bunu okursanız, parti partilerini unutmayacaksınız. Bunu sesli kitap olarak dinledim. Bazı okumalar biraz düştü, ancak pasajlarda, Anderson’ın dönemin dilini şiirsel kullanımı gerçekten de arttı. Bir bölüm biraz sürüklendi: Octavianus'un savaşa katılımı tamamen başka bir askerin evindeki mektuplarla anlatıldı. Bir süre sonra cihaz yoruldu. Octavian, bu sürenin çoğunda gerçekten tutarlı değildi, bu yüzden neden Anderson'ın yaptığı seçimi yaptığını anlıyorum ama bayatladı. Belki de kitabı okuyup dinlemiyor olsaydınız, bu bölümde çok yavaş görünmezdi. Genel olarak, eğer yapabilseydim bu 4,5 yıldızı verirdim. Yavaş bölüm ve uçurum uçlarının sona ermesi umursamadığım tek unsur. YA için çok uzun olurdu, ama bu gerçekten tek bir kitap olarak yayınlanmış olmalı. En azından Anderson dürüsttü ve Vol olduğunu itiraf etti. 1 başlığında. Kesinlikle ikinci yarıyı alacağım.

shumik

İç Savaştan önce New York Eyaletinde şimdiye kadar belirlenmiş bir dizi hafif cinayet gizeminde beşinci. Ana karakter küçük kasaba kütüphaneci Glynis Tryon'dur. Dizideki önceki kitaplardan, Glynis Tryon'un yeğeninin kurtarmasına sürdüğü bu kitaptan daha çok keyif aldım. Belki de yeğeni, Bronwen veya Alabama ayarını önceki kitaplarda bazı karakterler ve New York ayarlarında olduğu kadar çekici bulmamıştım.

shumik

Dizide en çok bağımlılık yapan, zorlukla yere koyabiliyordum ve işim bittiğinde daha fazlası için yalvarıyordum. Kesinlikle okuduğum en şaşırtıcı dizilerden biri. Böyle inanılmaz bir yarı sonuç. Chloe ve çete sonunda güvende ya da öyle düşünüyorlar. Kaçırılma olayından kaçtıktan sonra kendilerini Andrew, Simon ve Derek'in arkadaşıyla buldular. Yardımı ile onlara yardım edebilecek bazı insanlarla tanışırlar. Tori ve Simon, diğer büyücüler ve cadılardan ders alırlar. Derek hala Derek. Ya Chloe? Chloe akıl hocasıyla bazı sorunlar yaşamaya başlıyor. Mezarlıkta bir eğitim oturumu sırasında yaşanan trajik bir kazadan sonra Chloe ve arkadaşları artık doğal olmayan ucubeler olarak görülüyor. Ancak, drama rağmen Chloe Simon ile randevusu biraz eğlenmek gibi görünüyor. Çok kötü, Chloe başka birinin olabileceğini fark etmeye başladığında planlandığı gibi gitmez. Kardeşler için yırtılmış duygularıyla mücadele ederek, evin etrafında gittikçe daha fazla hayalet görmeye başlar ve Edison Grubu'nu çevreleyen karanlık ve tehlikeli sırlarını anlatır. Güvenlik asla uzun süre kalmaz ve yakında Chloe ve arkadaşları ihanete uğradıklarını fark ederler ve Edison Grupları kavramalarına geri dönerler. Bir iblis ve ölü olan Liz'in yardımıyla Chloe ve arkadaşları tekrar güvende olur mu? Yoksa Edison Grubu nihayet devrilene kadar sürekli kaçacaklar mı? Genel? Bu kitap tam bir harika oldu. Sonunda bu kitabın son sayfalarına geldiğimde çok mutlu ve üzgündüm. Chloe için kazanmak istediğim adam ... tamamen yaptı ve ben söylemiyorum ki hepiniz okumak zorundasınız. Yazı, arsa ve karakterler hala mükemmeldi ve Edison Grubu her sayfa için giderek daha kötü oldu. Umarım hepiniz bu şaşırtıcı üçlemeyi alırsınız !!!

shumik

Aşk hikayesinde hayal kırıklığına uğradım. Ve bu özel kitapta, siyasi şeyleri umursamadığım için, aşk hikayesi onu benim için kurtaracaktı ... Yaptığı gibi sona erdiğine sevindim. Keşke daha fazlası olsaydı.

shumik

Kısa bir hikaye için (80 Sayfa) iyiydi. Sipariş ettiğimde bunun kısa bir hikaye olduğunu fark etmedim. Bu benim ilk Nora Roberts kitabımdı. Tam uzunlukta kitaplarda daha iyisini umuyorum.

shumik

Bu kitap güzel yazılmış. Karakterlerin derinliği vardır ve ilişkilendirilmesi ve anlaşılması kolaydır. Koleksiyondaki hikayelerin her biri okumaya değerdi. İlki benim favorimdi - tam bir roman istedim. Kelimeler ve karakterler sessizce nefes kesici.

shumik

unfortunately (or fortunately i guess) oprah added this to her book list a few years ago, which i think is a nice although somewhat suspect honor. Forget oprah and read this book. deeply funny, tragic, graphic in description and somehow uplifting-- about the lives of ordinary people in india and a narrative of lives entertwined. stick with it-- it's worth it.