totopc

Raymar Lobaton Lobaton itibaren 090 01 Nižná Pisaná, Slovakya itibaren 090 01 Nižná Pisaná, Slovakya

Okuyucu Raymar Lobaton Lobaton itibaren 090 01 Nižná Pisaná, Slovakya

Raymar Lobaton Lobaton itibaren 090 01 Nižná Pisaná, Slovakya

totopc

Moonheart gibi bir başlık ve "ayın gölgelerinin ötesinde fey halkı" ifadesini içeren bir açıklama ile, bunun uber-nerdy türlerinin fantezisi olduğu konusunda oldukça uyarılırsınız. Bununla birlikte, bu kitap çok eğlenceli. Karakterler oldukça gelişmiş ve girdikleri Öteki Dünya çok romantik ve büyüleyici. Arsa olarak gelişen şey, iyi karakterlerin bizim gibi ne yaptıkları hakkında hiçbir fikri olmayan ve sahip olduklarını bilmedikleri bir dizi yeni yeteneği nasıl kullanacaklarını öğrenmeleri gereken normal insanlar olduğu basit bir bükülme ile kötülüğe karşı iyidir. Belki de Matrix'in yaratıcıları bu kitabı okudular. Ve şeytani karakter, iyi bir adamın intikam arzusundaki fiziksel tezahürüdür. Bu benim için kitaptaki en harika fikir olarak sıralandı. Diğer güzel fikir, büyülü dünyanın hala var olduğu, ancak modern Batılı insanın nadiren farkına vardığı ve çoğu eski insanı tahrip ettiği için (Yerli Amerikalıları, Mayaları, Mısırlıları vb.) Gezegenimizden yavaşça yitirdiği. De Lint, karakterlerinin düşüncelerinin anlatımında biraz tuhaf, ayar açıklamalarında biraz kurnaz ve halk müzisyenlerinin rastgele isim bırakma biçiminde biraz cesur olabilir (Biz anlıyoruz! .) ama hızlı tempolu aksiyonun çok iyi bir yazarı. Bu ve birkaç ilginç düşüncenin gelişmesi Moonheart'ı bulanıklığından çok daha iyi hale getiriyor (ve bir süre için baskısı kalmadı).

totopc

Okurun ana serisinin en önemli olaylarından birine okuyucuyu küçük bir pencerede gösteren Doğruluk Kılıcı serisine hoş bir eklenti: Westland, D'Hara ve Midlands'i birbirinden ayıran sınırların yaratılması . Hikaye, özellikle Goodkind'in diğer kapı durdurucu romanlarıyla karşılaştırdığınızda kısa ve net, ancak buna rağmen çok şey sunuyor. Zedd'in karakterine eklenen ayrıntı seviyesi etkileyici ve Aydindril'de Confessor'ün Sarayı kadar güçlü bir merkez olan nüfuslu bir Büyücünün Tutması gibi sadece ana dizide yer alan şeyleri daha derinlemesine görüyoruz ana serinin ikinci ve üçüncü taksitlerinde, Confessors'ın Midlands halkına, ana serinin başlamasından hemen önce ve birkaç diğer küçük şeyden önce neslinin tükenmesinden önce katıldığı saygı ve korku olduğu gösterildi. Bununla birlikte, hikayenin birkaç olumsuz yönü vardır. Birincisi, sıkıca odaklandığından, karakterlerin bazıları, Goodkind'in genellikle karakterlerini yaptığı kadar iyi gözükmüyor. Bu konuda büyük bir suçlu olan, baş hikayesi kahramanının, Abby'nin, bu hikayenin planını yürütmek için gereken temel bilgilerin ötesinde kıymetli olduğunu çok az elde ettiğimiz şey. Ayrıca, D'Hara ile yapılan savaş gibi temel arka plan olayları, özellikle Zedd'in ve özellikle de ana itirafçılarının acil olarak yönlendirdiği anlaşılan Anlaşmazlığın aciliyetinden biraz rahatsız eden hikaye boyunca iyi bir şekilde araştırılmamıştır. Savaşı çabucak bitirmeliyim. Genel olarak, ancak bu kitap, özellikle kısa olduğu ve okumak için uzun sürmeyeceği için almaya değer. Bununla birlikte, Doğruluk Kılıcı dünyasına yeni başlayanlar için, bu kitapta asılı kalan birçok yönden yanıtları bulacağınız için ana diziden başlamanızı tavsiye ederim.

totopc

Yazar, Marjorie Wallace, Haziran ve Jennifer Gibbons'ın yargılanmasını kapsayan bir gazetecidir. June ve Jennifer gençlerindeki tek yumurta ikizleriydi, etraflarındaki dünyaya dilsiz görünüyorlardı ve şimdi hırsızlık ve kundaklama suçlamalarıyla karşı karşıya kaldılar. Davanın sonucu Broadmoor özel hastanesine belirsiz bir cümle oldu. Wallace, cümle tarafından kısmen şok edilmiş ve genç kadınların yaşamlarını daha fazla keşfetmek isteyen ve inanılmaz derecede hırslı ve yaratıcı olduklarını keşfeden meraklı, ancak kısır bir sevgi döngüsü içinde sıkışıp kaldıklarını ve birbirlerine karşı nefret ettiklerini keşfetti. Röportajlar, kayıtlar ve ikizlerin günlükler, romanlar, şiirler ve kısa öyküler yazma koleksiyonlarını inceleyerek, Wallace bu iki genç kadının kim olduğunu daha iyi anlamaya çalışır ve bu alanı trajik hikayelerini paylaşmak için kullanır. Beni bu hikaye hakkında gerçekten merak uyandıran şey, her bireyin kişisel ve benzersiz olduğunu nasıl varsaydığı. Ancak, Haziran ve Jennifer gibi özdeş ikizleri düşündüğünüzde bu varsayıma meydan okuyor. Her insan iç kısımda bireysel ve benzersiz olsa da, sadece biyoloji ve dış görünüşe sahip olsa bile, kendinize özdeş birisinin olmasının nasıl bir şey olduğunu hayal etmek zor. Silent Twins'i okuduktan ve June ve Jennifer Gibbons'ın hikayesini keşfettikten sonra, temelde bir kısır aşk döngüsü tarafından kontrol edilen ve birbirlerine karşı nefret eden bu ikizlerin hikayesi beni çok etkiledi. Hem kişisel hem de yaratıcı yazıları, bu döngüden kaçmaya acil ihtiyaç duyduklarını gösteriyor, ancak hayatlarında hiçbir zaman gerçekten özgür kalamadılar.

totopc

Bu kitaptaki karakterlerin tadını çıkardım ve ikinciyi okumak için sabırsızlanıyorum

totopc

Bu kitap tamamen bakteriler ve antibiyotiklere dirençli süper bakteri suşlarını nasıl elde ettiğimizle ilgili. Bakterilerin plazmidler olarak bilinen küçük DNA döngüleri aracılığıyla belirli işlevleri nasıl kolayca ilettiklerinden bahseder. Unuttuğum birkaç DNA değişimi yöntemi daha vardı. Kitap gram-pozitif ve gram-negatif arasındaki farkı anlattı. Bence bakterilerin sert bir hücre duvarı olup olmadığı ile ilgili. Kitap probiyotikleri tartışmak için uzun zaman harcadı. Bu, daha zararlı bakterileri dışarı atmak için mevcut zararlı bakterilerle rekabet eden zararsız veya yararlı bir bakteri bulma yöntemidir. Probiyotik araştırmalarıyla ilgili sorun, şirketlerin bakterileri keşfetme sürecinde bir ton para kazanamaması ve böylece rahatsız etmemeleri. Eğer bu engeli aşarlarsa, FDA düzenlemesi gerçekten çılgınca. Kitaptaki fıkralardan biri, dişleri boşluklardan korumak için bir probiyotik keşfeden birini tarif etti. Ev sahibinin dışında hayatta kalmaması için sakatlamak zorunda kaldı, böylece bakterileri elde etmesi zor bir proteine ihtiyacı vardı. Ürünü kullanan insanlar günde iki kez özel bir ağız yıkama ile şişmek zorunda kaldılar. Sonra şey FDA denemelerine gitti. Denemeleri için dişsiz, çocuğu olmayan, eşleri de dişsiz ve elli beşin altında olan insanları bulması gerekiyordu. İki tane buldu. İki kişiyle çok iyi sonuçlar verdi, ancak çalışmalarınızda genellikle ikiden fazla kişiye ihtiyacınız var. Sepsis tartışılırken, kitap sitokin fırtınalarından belirsiz bir şekilde bahsetti. Bu nedenle domuz gribi sağlıklı yetişkinleri etkiledi. Her neyse, bu kitabı çok beğendim. Bana tıbbi düzenleme ve neyin berbat olduğu hakkında biraz daha düşünmemi sağladı. Bununla birlikte, buna duyulan ihtiyacı ve bir laboratuvarda yaratılan bir bakterinin neden tıbbi bir olasılık yerine bir biyo silah olarak muamele görebileceğini görebilirsiniz. Önleme için antibiyotik kullanmayan organik çiftçilerin probiyotik kullandıkları ortaya çıkıyor çünkü bazı şeyler hayvan kullanımı için onaylandı.

totopc

Sanırım belki de dünya tipi kitapların çok fazla sonunu okudum - Yol, Yürüyen Ölüler ve bu. Saramago'nun nesirine alışmak biraz zaman alıyor. Noktalama işaretleri veya tanınabilir gramer tarzı için çok az şey var. Ama sonunda kendinizi her bir birincil karakterin düşüncelerine ve korkularına birer birer karşılaşırlar ve birbirleriyle karşılaştıklarında ve neredeyse her biri kör olurlar - doktorun istediği kadar fazlasını gören doktor karısı . Yabancılar kendilerini aynı, sıçan istilalı teknede keşfedilmemiş, fetiş sularda yüzen bulduğunda ne olacağına büyüleyici bir bakış. Aynı zamanda sahip olduğumuz her kıyamet korkusunu da oynuyor - vatandaşların "daha büyük kamu yararı", toplumun dağılması, hayatta kalma uğruna ahlakın bükülmesi, saf ve korkunç vahşet altında vatandaşların haksız yere hapsedilmesi. hepimiz en çaresizken arkadaşımıza verebilme yeteneğine sahip olduğumuzu. Aynı şekilde, hikaye de hayatta kalmakla ilgilidir. Bu, bir kişinin fiziksel niteliklerine, kişisel geçmişine ve yaşamdaki statüsüne kör olmakla ilgilidir - sona eren bir dünyada, hiçbir niyet ve amaç için hiçbir etkisi yoktur. Oyun alanı, her uyanma anı hayatta kalmakla tüketildiğinde ve her huzursuz gece aynı uyanma kabusuyla sona erdiğinde dengelenir. Okuduğum diğer dünya sonu kitaplarının aksine, bu umut unsurları içeriyor ve tüm ahlaksızlıklara rağmen beni okumamı sağlayan şeritti. Kör hastalıktan beş yıl sonra isimsiz topluluğa geri dönen takip romanını okuyup okumamaya karar vermedim. En azından kendi temalarım için bu temalardan biraz dinleneceğimi düşünüyorum.

totopc

Bu kitap, Yahudi İsrail kültürünün en iyi tanıtımlarından ve kısa kurgu ile ilgilenenler için ciddi ve duygusal hikayelerden biridir. (Alter'in her yazarına ve hikayesine harika tanıtımlar)