alisonapl

Alison Padilla Padilla itibaren Galata, MT, Birleşik Devletler itibaren Galata, MT, Birleşik Devletler

Okuyucu Alison Padilla Padilla itibaren Galata, MT, Birleşik Devletler

Alison Padilla Padilla itibaren Galata, MT, Birleşik Devletler

alisonapl

Bu benim için yeniden okunuyor. Özgün okudum ömür boyu önce lisede gerçekleşti. Şimdi lise öğrencilerimle her gün 5 kez okuyorum! Sanırım teknik olarak işimiz bittiğinde kitabı 6 kez okudum! Mecazi dilin gücünü incelemek ve marjinalleştirilmenin ne demek olduğunu tartışmak için harika bir hikaye. Scottsboro erkek çocuklarıyla ilgili belgeseli izlemek de dahil olmak üzere derslerimle birlikte birçok şema oluşturma yaptım.

alisonapl

Bilimsel başarılarının dakika detaylarından ziyade bir insan olarak Darwin'e odaklanan bir Darwin biyografisi. O adamı, zamanı ve yeri bağlamında daha iyi anlamamıza yardımcı olan, günün sosyal koşulları hakkında çok sayıda yorum içerir. Zenginleştirici ve çok ilginç.

alisonapl

Yeraltı Günlükleri Kitabı 4 de harika bir hikayeydi; Ben sadece kişisel olarak 2 ve 3 numaralı kitapların en iyilerini beğendim. Sanırım bu kitap serinin son bölümünü biraz kuruyordu ve serinin geri kalanı kadar hızlı olmayan parçalar vardı. Ancak, hala bir gün içinde okudum, kocamı ve köpeğimi görmezden geldim. Benim hakkımda ne diyor?

alisonapl

It took me a while to finish this book, but it had nothing to do with the book. It was rather one of the qualities of the novel that I could immerse myself into it deeply even if I could only read a couple of pages at a time for the first 2/3. Ritwik is offered a way to escape his life in India, where he just has survived his parents, on a scholarship to Oxford. Here, he's a stranger and stays so during the whole novel, he never fits in and his life in freedom is a struggle with a high price. Nevertheless, he choses it over a life in India. The book is well written, and credibly told. And besides living with Ritwik through his life, I also learned some history about Bengal (India, Pakistan, Bangladesh) around 1900. It was also interesting how this history was interwoven with the present life of Ritwik in England.