guniz

Guniz Akyildiz Akyildiz itibaren Gaddapotharam, Telangana 500043, Hindistan itibaren Gaddapotharam, Telangana 500043, Hindistan

Okuyucu Guniz Akyildiz Akyildiz itibaren Gaddapotharam, Telangana 500043, Hindistan

Guniz Akyildiz Akyildiz itibaren Gaddapotharam, Telangana 500043, Hindistan

guniz

Bu güncel antibiyotiklerle ilgili harika bir kitap. Ondan öğrenmekten hoşlanıyorum. Çok detaylı ve sağlık uzmanlarına yönelik.

guniz

Geçmişten yeni döndüm - on yedi yüz kişi daha kesin. Jamie ve Claire bana saatler süren sevinç, korku, kahkaha, korku ve sevgi getirdi. Kitabın büyüklüğü ilk başta beni çok etkiledi, ben ilk bölümleri okuyana kadar, karakterler ve kitabın büyüklüğü ve tüm ev işleri hakkında unuttuğum ortam o kadar büyülenmiştim. Bu dizideki Diana Gabaldon'un kitaplarından daha fazlasını okumayı dört gözle bekliyorum. Bu kitap artık tüm zamanların favorilerimden biri!

guniz

Bu kitap, Kuzey Amerika'da bir yılda görülen kuşların çoğunun rekorunu kırmak için yarışan yaklaşık üç kişidir. Sıkıcı bir konu gibi geliyor, ama bir kez girdiğinizde, okumayı durduramazsınız. Okumak çok eğlenceli.

guniz

Harika Jenny bana bu kitabı ödünç verdi ve ben de yiyip bitirdim. Bu kitap, Helga Estby ve Spokane, Wa'dan New York, Ny'ye Ny'den yürüyen kızı Clara'nın hikayesini, çiftliklerinin rehin alınmasını önlemek için onlara para verecek bir bahsi kazanmaya çalışmak için anlatıyor. Erken yaşta annesi ve üvey babasıyla Norveç'ten göç eden Helga, ilk çocuğu Clara ile evlendi, Ole Estby ile evlendi ve öncü olmak için batıya doğru yola çıktı. Linda Lawrence Hunt, Helga ve onu Washington'a götüren hamleler hakkında harika bir arka plan sunuyor. 1890'ların depresyonu ve Ole'nin sırt yaralanması çiftliklerini tehlikeye attığında, Helga harekete geçmeye karar verdi. Doğudaki zengin ama gizemli bir hayırsever, Amerika Birleşik Devletleri'nde yürüyemeyen bir kadın için 10.000 dolarlık bir ödül teklif ediyordu. Koşullar: yolculuğu 7 ay içinde tamamlamak zorunda kaldı, sadece 5 dolar alabiliyordu, diğer tüm masraflar dilenmeden yolda kazanılmalı, onlar için ödeme yapmadığı sürece sürmeleri kabul edebilecekti, şehirleri ziyaret ettiğini ve bir reform kıyafeti giymesi gerektiğini kanıtlamak için bazı politikacıların ve belediye başkanlarının imzasını alın. O zaman elbiseler yere ve ötesine geçti. İç çamaşırlarıyla birlikte genellikle 12 metre veya daha fazla kumaş kullandılar ve kadınların zayıf imajına katkıda bulundular. Bu kadar kumaşta aktif olmak kaba. Reform elbise, kabaca 5-8 inç durdu, skandal bir ayak bileği gösterdi ve çok daha az petticoat vardı. Daha önce bilinmeyen bir hareket özgürlüğü sağladı ve kadınların bayılmadan, kir ve pisliği onunla eve sürüklemeden ve çok fazla kumaşın üzerine düşmeden daha fazla fiziksel aktivite yapmasına izin verdi. Reform elbisesinin bir destekçisi tarafından kesinlikle muhteşem bir alıntı var, "Kadının ayak bilekleri olmasına izin verilene kadar, beyinleri için umut yoktur." Helga, sadece kızının eşlik ettiği yolculuğuna başladı ve başladılar. Seyahatleri onu sadece Amerika'ya götürmekle kalmadı, aynı zamanda (ve hikayesi ile beni) zamanın politik ve sosyal meselelerine de maruz bıraktı. Kadınların oy hakkı büyük bir sorundu ancak iş yaratma ve işsizlik, zenginler ve yoksullar arasındaki ayrım, eğitim, cumhurbaşkanlığı seçimi (Clara ve Helga farklı adayları destekledi ve belediye başkanlarına ek olarak ya kendilerinden ya da eşlerinden imza aldı ve valiler) ve paranın sayıldığı standart. Mücadelelere katlandılar ve bazı önemli istisnalar dışında diğer erkek ve kadınları tarafından hoş bir sürpriz yaptılar ve hepsini bir merak ve heyecanla yaptılar. Helga'nın hikayesinden gerçekten ilham aldım, sadece kadın fikrini zayıf ve çaresiz olarak değiştirmeye yardımcı olduğu için değil, başarılı olmaya kararlı olduğu için. Başkalarının vazgeçip yapabilecekleri hiçbir şey olmadığına inandıkları bir durumda, fırsat buldu. Hayatın onu dövmesine izin vermedi, trajediyi başarıya dönüştürerek kendi yolunu çizdi.

guniz

Tarih boyunca ne ilginç bir boğuşma. Sarah Vowell'i daha önce hiç duymamıştım (ve sesini duymamıştım). Sesi biraz sinir bozucu ama zekası ve bu kitabın konusu için mükemmel bir eşleşme. Lincoln bölümünü sevdim çünkü en tanıdık. Diğerlerini tekrar dinlemek zorunda kalacağım. Size hala kimin kimi öldürdüğünü söyleyemedim.

guniz

Everytime I think I understand this book or the charachters I realize that I don't. I've come close to "ah-ha" moments multiple times, yet they always fall flat on their "ah-ha" faces. Give it a try. And if you come away with something more than, "What the hell just happened here?" by all means, please let me know.