wilsoncampos

Wilson Campos Gomes Campos Gomes itibaren Haji Shah Ali Village, Pakistan itibaren Haji Shah Ali Village, Pakistan

Okuyucu Wilson Campos Gomes Campos Gomes itibaren Haji Shah Ali Village, Pakistan

Wilson Campos Gomes Campos Gomes itibaren Haji Shah Ali Village, Pakistan

wilsoncampos

Milkweed, çocuklar veya genç yetişkinler için Holokost türünde yeni bir bükülme. Savaş zamanı Varşova ve Yahudi gettosunu, tam dolu bir desteyle oynamayan genç ve yetim bir çingene çocuğun gözünden görüyoruz. O kadar uzun süredir sokaklarda ve savaşı ve "jackbootları" kentsel yaşamın bir başka yönü olarak görüyor. "Yahudi" veya "çingene" nin ne anlama geldiğini, hatta doğum gününü nasıl kutlayacağını bilmiyor. Hikayesini, yakın arkadaşlıklar kurarak ve Varşova Gettosu'nun sert gerçeklerinden hayatta kalmayı öğrenirken takip ediyoruz. Bu kitap beklediğim gibi değildi. Bence ilk yarı, ikinci yarıdan çok daha güçlü. Anlatıcı, iş parçacığını aldığımız zaman sosyalleşmediği için, başkalarıyla nasıl iletişim kuracağını, kendi hayatta kalması için nasıl strateji geliştirileceğini ve savaş zamanı gerçeklerine nasıl tepki vereceğini öğrenmesini izliyoruz. İkinci Dünya Savaşı sırasında Doğu Avrupa'nın yıkımını ilginç bir şekilde ele alıyor. İkinci yarı Varşova gettosundaki hayata odaklanıyor - ve burası kitabın daha iyi olabileceğini düşünüyorum. Çocuk doğal bir abluka koşucusu, tabiri caizse ve gettoya giren ve çıkan tüm kanalları biliyor. Herhangi bir binaya nasıl girip çıkacağını biliyor ve Varşova'nın evlerinde getto dışındaki her gece dolaşıyor. Ama hikaye duruyor. Alman Kontrollü bölgedeki çatılarda Davut Yıldızının yükselişini gören direnişten söz edilmiyor. Sanki yazar bizi ayaklanmanın bir parçası olarak kuruyormuş gibi hissettim, ama sonra "yeniden yerleşim programı" başladığında yazmaktan yoruldum. Çocuk kafasına bir vuruş yapar ve son yeniden yerleşim trenleri ölüm kamplarına giderken moloz arasında ölü olarak kalır ve savaşın son üç yılı boyunca (yaklaşık 2 sayfadan geçer) bir çiftlikte sona erer . Ne? Biraz hayal kırıklığına uğradım. Ancak, başlangıçta söylediğim gibi, bu kitap Holokost türü içinde yeni bir bükülme. Karakterlerden bazıları harika - özellikle de çingenenin ilk arkadaşı Uri (sp? CD'deki kitabı dinliyordum, bu yüzden isimleri nasıl heceleyeceğimi bilmiyorum). Sonunda tatmin olmuş hissetmeyi beklemeyin - ama yine de Holokost hikayeleri okuyucuyu "tatmin etmek" ile ilgili değildir.

wilsoncampos

Yazı çok güzel ama konu ile ilgili zorlandım. Ben kolayca squicked, ve bu benim için çok korkunç- ama yazma! Üçlemenin tamamını okudum ve çok beğendim. Yapışkan parçalar hariç.

wilsoncampos

I enjoyed the book a great deal, much more than Jodi's last one. Her literary style is getting a little too predictable and pat. I would love it if she would surprise us all with her next book. Her topic is a fascinating one and her meticulous research that goes into her books comes through. The ending had me intrigued. I wonder if anyone else out there had the same thought that I did?

wilsoncampos

This book is a really good book.