hasibeff33

Hasibe Lesmann Lesmann itibaren Bettancourt-la-Longue, Fransa itibaren Bettancourt-la-Longue, Fransa

Okuyucu Hasibe Lesmann Lesmann itibaren Bettancourt-la-Longue, Fransa

Hasibe Lesmann Lesmann itibaren Bettancourt-la-Longue, Fransa

hasibeff33

Bu harika bir kitap - Bölümleri vurguladım çünkü çok fazla harika alıntı vardı!

hasibeff33

Translating...

hasibeff33

bir süre önce bu kitabı okudum. temelde kara koyun ejderhası olan ve gökten düşen ateş topları ile savaşmak zorunda olan bir çocukla ilgilidir. Biraz kuru ama fantaziye düşünseniz, bakmaya değer.

hasibeff33

3 VE 1/2 YILDIZLAR John Everson'ın ilk romanı "Antlaşma" en iyi kitabı "Siren" olmasına rağmen yakın bir saniye. Everson her zaman sağlam bir yazar olmuştur ve muhtemelen korku türünde ilk 25 arasındadır. Ancak bu yeni kitap kesinlikle yeteneğini yeniden teyit etti ve onu bir ya da iki adım yukarı taşıdı. Bu bir film olsaydı, satış konuşması "Sıçrama" "Ölümcül Cazibe" ile buluşur, sadece çok daha karanlık, çok daha fazla seks. İyi yazılmış ve birçok korku hayranına yeniden enerji vermesi gereken ferahlatıcı orijinal bir hikayesi var. Ölü oğullarının ardından iki ana karakteri takip etmek yüreklendiriciydi. Yazar Everson, bir ebeveynin en kötü kabusuna kesinlikle inanılır yanıtlar vermeyi başardı, belki de sadece Gary A. Braunbeck daha iyi bir iş çıkarıyor. Ama "Siren" amaçları için mükemmeldi. Bu kitapta çok korkutucu anlar vardı - gemide 1880'lere geri dönüşler ve evin dışındaki martılar sadece birkaç isim. Büyük şikayetim, Evan'ın Legeia tarafından büyülenmesine rağmen garip bir şey olduğunu bilmemek için yeterince naif olamayacağını hissettiğimdi. Belki bir ya da iki kez, ama kasabadaki tüm olaylar ve arkadaşı Bill tarafından getirilen çok sayıda kanıtla, yazarın karaktere ya da izleyiciye dürüst olmadığını düşündüm. Siren'in tüm ayrıntılı açıklamalarını duyduktan sonra Evan Bill'e “bağlantıyı görmediğini” söyler. Evan roket bilimcisi olmayabilir, ama o da Neandertal değil. Bu olaylar bir süre sonra nabzı olan herkesi uyarır. Kabul etmediğim bir başka yazı seçeneği de Evan psikiyatristi Vicky Blanchard'ın psişik yeteneğiydi. Bu tamamen gereksiz ve sol alanın dışındaydı. Bahsetmemek lazım, hikayeye hiçbir şey katmıyor. Bu psişik öğeyi anlatıya eklemek, sondan sadece birkaç bölüm eklemek bir hile gibi geldi. Ayrıca Ligeia'nın Evan'u takıntı etmesinin hiçbir zaman açıklanmayan bir nedenini de isterdim. Görünürde herkesi öldürmek tuhaf görünüyordu, ama ortalama bir adama saplandı. Onu bu kadar özel yapan ne? Everson tüyler ürpertici bir atmosfer yazar ve eylemi net ve tutarlı bir hızda hareket ettirir. Geceleri okyanusa dair açıklamaları, bir dahaki sefere tatile çıktığınızda ve suyun kenarında durduğunuzda sizi duraklatacaktır. Bazı sevimsiz (ve gereksiz) tek gömlekler dorukta bir yana, "Siren" korku düzeltmemi gerçekten tatmin etti. Kesinlikle yılın en güçlü sürümlerinden biri ve kesinlikle tavsiye edilir.

hasibeff33

Bu kitabın muhtemelen Maggie Smith'in aksanıyla ayrılmaz olduğunu biliyorum, ama çok kırılgan ve vahşi. "Le mot juste" ilkesini örneklendirir - her kelime kesin ve mükemmeldir.

hasibeff33

İşyerinde çok yavaş bir hafta boyunca CD'leri dinledim. Bu kitabın çok eleştiri aldığını biliyorum ama bilgilendirici buldum ve konu benim için çok ilginç. Bunu, Küreselleşme konusunda kendimi hızlandırmaya çalışmanın bir yolu olarak kullanacağım.