izarbits

Izarbits Exkixito Exkixito itibaren Brid, Zakarpats'ka oblast, Ukrayna itibaren Brid, Zakarpats'ka oblast, Ukrayna

Okuyucu Izarbits Exkixito Exkixito itibaren Brid, Zakarpats'ka oblast, Ukrayna

Izarbits Exkixito Exkixito itibaren Brid, Zakarpats'ka oblast, Ukrayna

izarbits

Bu yazarı seviyorum!

izarbits

Bu serinin beşinci ve son kitabı. Regaliler ve müttefikleri, tüm Regalia'nın varlığı için farelerle savaşa hazırlanır. Kimse Gregor'un Zamanın Kehanetini görmesini istemez çünkü korkunç bir şey içerir. Elbette, Gregor onu okur ve Savaşçının ölmesi gerektiğini söyler. Gregor'un annesi ve Regalia'daki iki kız kardeşi ile savaşmaktan başka seçenek yoktur, bu yüzden Gregor savaşa başlar. Dizinin sonucu iyi, ama Savaşı anlatan kitabı dolduran karışık mesajlarda sorun yaşıyorum. Bu çelişkili bir kavram, ama keşke biraz daha çözüm olsaydı.

izarbits

Bana yedi ayın daha iyi bir parçası oldu, bir klipte 10 ila 20 sayfa gidip diğer tüm yeni okumaları hariç tuttum, ama bitirdim. Odağım ve azimimle gurur duysam da buna değdiğinden emin değilim. Pek çok insan için çok önemli olan bir şeyi basmayacağım. Bu benim için pek bir şey ifade etmedi. Uzun zamandır dahinin sadece parlak bir düşünceye sahip olmadığını, aynı zamanda bu düşünceyi başkalarına ilettiğini iddia ettim. Bu çalışma size inanılmaz derecede derin bir anlam ifade ettiyse, o zaman harika. Pynchon bir dahi. Bana öyle konuşmadı. Gerçekten anlayışlı yazımın birkaç anını tanıdım, ancak takip edemediğim kıvrımlı alt noktalar ve geniş karakterlere çok derinden gömüldüler. Bir kitabın komplosu olup olmadığı umrumda değil, ama bir anlamı olmalı. Roman, dikkate değer bir başarı ve türünün tek örneği bir edebiyat ölçütüdür. Benim postmodern çayım değil. Ben rafa geri koymak ve aslında sadece üzerinden almak yerine, benim akşam okuma zevk geri almak için ile yapılan mutluyum.

izarbits

bu kesinlikle okuduğum ilk dört murakami kitabından biri olarak nitelendiriliyor.

izarbits

Büyülü! Hem 'küresel' hem de 'Japon' olan metafizik, felsefe ve harika karakterlerin güzel bir örgüsü. Oidipal teori müziğe konuldu, Hegelci bir özne beden verildi, Beethoven senfonileri canlandı. Murakami, dünyası ve temas ettiği teorileri derinden ve orijinal olarak düşünen birisidir. Kafka ve Nakata ve kedicikler de dahil olmak üzere tanıştıkları birçoğu gibi. Bu beni tamamen içine alan kitaplardan biriydi. Bu, işe gitmek, uyumak veya kedileri beslemek için bırakmak zorunda kalan bir denemeydi. Bu okuduğum ilk Murakami kitabı, bu yüzden temalarına aşina değilim, ancak biyografisi hakkında bir şeyler bilmek isterim. ^ spoiler ^ Açıkçası, kitabı bitirdikten kısa bir süre sonra yukarıdaki incelemeyi yazdım! Bunu düşünmek ve başkalarına anlatmak için zamanım oldu ve bu kitabı okumanın rüya görmeye çok benzediğini fark ettim. Bir rüya gibi, kitabın kendi iç mantığı vardır, bu da sayfalarından mükemmel mantıklıdır. Yine de, onsuz gerçekten çok garip görünüyor ve Murukami birçok ipliği çözdü. Bazı sorularım var: Birincisi, baba 'johnny walker' mıydı yoksa Johnny Walker Kafka'nın babasının cesedini öldürme amacına hizmet etmek için uygun muydu? Kesinlikle bu izlenimi alamadım, ama sonra, 'o'nun' hiçbir şeyi olmayan ve hiçbir şeye dokunamayan ya da kaldıramayan ('sömürge Sanders' olduğunda) 'Kafka'nın babası' O zaman Bayan Saike nasıl hamile kaldı vb.? Otobüste tanıştığı kızın adını unuttum, ancak kız kardeşi olabileceğini hayal etmesine rağmen, o değildi (kendi aile geçmişine göre). Sonraki sorum şu: Bayan Saike, Kafka'nın kız kardeşiyle ne yaptı? Onu 11 yıl önce götürdü ama bundan sonra ne olduğuna dair bir açıklama yok gibi görünüyor. Nakata neden Johnny Walker'ı öldürdükten sonra kedilerle konuşma yeteneğini kaybetti? Ve Bay Nakros öldükten sonra neden Bay Horoshino bu yeteneği kazandı? Son bir nokta: Okul öğretmeni Nakata'nın kanlı havlularını bulduğu mektubunda itiraf ettiğinde, çocukları hipnotize etmek için 'tetikleyicinin' kan olduğunu tahmin ettim. Kan deseni oldukça sık tekrarlanır - Johnny Walker öldüğünde (ve kedileri öldürdüğünde), Bayan Saike saç tokasını koluna yapıştırdığında ve Kafka onu emdiğinde. Bu yarım bölgeye 'girmeyi' başaran iki lehimden yola çıkarak, Nakata komaya girdiği sırada giriş taşı bir şekilde açılmıştı. Bayan Saike, taşı bundan 15 veya 20 yıl sonra açtı. Taş, ona doğru sürünürken kırmızı renkte parlıyordu. Öyleyse kan ve giriş taşının işleyişindeki kilit unsuru feda ettiniz mi? Ayrıca öğretmen önceki gece hayalini anlatıyor ve Kafka'nın 'kız kardeşine' tecavüzünü 'düşünürse, belki de başlangıçta tarif edilen olay göründüğü kadar rastgele değildi.

izarbits

There is no archaeological evidence supporting the Exodus myth. Where one would expect many archaeological sites produced by tens of thousands of people wandering the Sinai for decades, there are essentially none.