helenebenistantcad1

H itibaren 77300 Şenköy Köyü/Çınarcık/Yalova, Türkiye itibaren 77300 Şenköy Köyü/Çınarcık/Yalova, Türkiye

Okuyucu H itibaren 77300 Şenköy Köyü/Çınarcık/Yalova, Türkiye

H itibaren 77300 Şenköy Köyü/Çınarcık/Yalova, Türkiye

helenebenistantcad1

Bu, kendi kendine öğretilen Hint matematik dehası Srinivasa Ramanujan'ın biyografisidir. Ramanujan, mükemmel bir teori uzmanıydı. Ünlü 'Ramanujan'ın not defterinde' tanımladığı sonuçların çoğu, ölümünden yıllar sonra analiz edildi ve konuyla ilgilenen matematikçiler tarafından kanıtlandı. İngiltere'de Prof.Hardy bazı matematiksel sonuçları içeren bir mektubuna yanıt verdiğinde kitap Ramanujan'ın olağanüstü servetini anlatıyor. Bunlar sömürge Hindistan'ın günleriydi ve Hardy'e matematikte 'yerli' bir el yazısı mektubu ciddiye almak bir kredidir. Ancak Ramanujan'ın İngiltere'deki yaşamını Hardy ve sonunda Hindistan'a dönüşü ve 32 yaşında genç yaşta tüberkülozdan ölmesi ile başlar. Robert Kanigal, Ramanujan'ın fakir, brahminik ve vejetaryen arka planını anlama ve getirme konusunda büyük beceri ve hassasiyet gösterir. bu kitapta hayata. Tamil brahminik evliliklerinin karmaşıklığına ve Ramanujan'ın karısının kayınvalidesinden katlanmak zorunda kaldığı zulümlere değindiğinde bile büyük içgörüler sergiliyor. Kanigel, Hardy ve kişiliğine de adalet yapar. Çoğu zaman, Ramanujan üzerine kitaplar / denemeler bu yönü görmezden gelir. Kesinlikle önerilir.

helenebenistantcad1

şu anda bu kitabı okumayı bitirdim ve Tucson Kitaplar Festivali'nde Robin Brande (yazar) ile tanışmaktan zevk aldığım için çok memnunum ve sondan çok memnunum ve bir sonraki kitabı Fat için sabırsızlanıyorum Kedi.

helenebenistantcad1

İlginç ve bilgilendirici, ama gerçekten kitaptan en iyi şekilde yararlanmak için "psychedelic" konuşma göz ardı edebilmek gerekir. Ayrıca okuduğum en yeni kitabı çok daha iyi yazılmış ve daha güncel.