iuliapironea

Iulia Pironea Pironea itibaren 04150 Montsalier, Fransa itibaren 04150 Montsalier, Fransa

Okuyucu Iulia Pironea Pironea itibaren 04150 Montsalier, Fransa

Iulia Pironea Pironea itibaren 04150 Montsalier, Fransa

iuliapironea

Tamamen harikalardı !!, Edward, cullens ailesi, Jacob Black, Bella ve bella'nın ailesi ve arkadaşları hakkında çok şey anlatıyor.

iuliapironea

Bence bu kitap, II. Dünya Savaşı’ndaki Aline Romanones’in katılımı hakkında gerçek bir hikaye olabilir ... ama o zamanlar için havamda değildim ve büyük olasılıkla bitirmek için daha sonraki bir tarihe döneceğim ...

iuliapironea

Diziyi tekrar Sarah olarak okudum ve televizyon programlarını izlemeye başladım. Bu kitaplar beni mutlu ediyor. Çocukluk anılarımı bu kitapları okurken hatırlamayı çok sevdim. Green Gables'ın ilk Anne'sinin tüm zamanların en iyi kitaplarından biri olduğuna inanıyorum.

iuliapironea

Onu sevdim. Edebiyat eleştirmeni olarak Dumbledore'u Sevin :) Kesinlikle bunu sınıfta bir eleştiri modeli olarak kullanmaya çalışacağım VE kurgu yazarlarının Dumbledore gerçekten JKR olduğundan akademik olarak da yazabileceklerine dair kanıt. YAŞASIN! :)

iuliapironea

Ne kadar güzel bir kitap! Yavaş başlar, ama gerçekten üzerinde büyür. Bir süre sonra, onu yere koyamadım ve bunu okumak için ödev kitaplarından vazgeçtim. Fransızca okuyabiliyorsanız, orijinali muhtemelen gitmenin yoludur ve Fransız kültürünü biliyorsanız, referansları benden daha fazla alabilirsiniz. Ancak yine de şaşırtıcı! Kendimi karakterlere tamamen aşık oldum, dünyadaki zekice gözlemlerine gülerken ve nihayetinde güzel anlar yaşadıklarında tezahürat yaparken buldum. Olağanüstü!!!!

iuliapironea

en sevdiğim shakespeare. Birinin nefret etmesi gereken karakterleri sevmekten zevk alıyorum. shakespeare yaptı ve kusursuz yaptı.

iuliapironea

Bay Pip, canlandırıcı, modern bir nesir içinde yazılmış, ince işlenmiş bir hikaye. Lloyd'un anlatıcısı ve kahramanı, adsız bir Güney Pasifik adasının on üç yaşında bir nüfusu. Adasında, bir politikacının "geçiş dönemi" diyebileceğinin tam ortasındayken Matilda ile tanışıyoruz. Bakır madenleri kapandı ve onlarla kısa süreli göreceli refah sona erdi. Adanın her tarafında bir savaş sürdürülüyor ve köy adamları isyancı güçlere katılmak için ormanda kayboldu. Okul kapandıkça günlük hayatın rutini ortadan kalkar, ekonomi kurur ve köy esasen tarım toplumuna geri döner. Bütün yabancılar, Matilda'nın köyünü terk etti, eksantrik Bay Watts'ı kurtardı, karısı Grace, köyün dışından karısı Grace ile birlikte kasabanın eteklerinde yaşayan uzun boylu, beyaz bir adam. Bir gün, Bay Watts okul evini temizler ve çocukları okula davet eder. Sınıflar okuma, yazma ve aritmetik konularında basit derslerden oluşur - ve Bay Watts Charles Dickens'in Büyük Beklentilerinden yüksek sesle okuyor. Matilda, kendisinden çok farklı bir dünya olan Victorian England dünyasına sürüklendi, ancak biri Dickens'in açıklayıcı nesirini, Bay Watts'ın yararlı açıklamalarını ve kendi canlanma hayal gücünü kullanarak sevmeye başladı. Hikaye güzel, ama aynı zamanda acı, şiddet ve dehşet ile işaretlenmiş. Sonuçta, Matilda'nın Bay Watt'ın sıradışı sınıfındaki edebiyatla tanışması, yaşamını ve deneyimini sonsuza dek değiştiren duygusal, entelektüel ve manevi bir değişimi çağrıştırıyor. Pek çok hikaye gibi, Mister Pip de hikayeler ve onların dönüştürücü gücü hakkında bir hikaye. Ancak, kredisine göre, Jones tamamen orijinal ve çekici bir masal sunan klişelerden uzak durur.

iuliapironea

Bilim! işe yarıyor kaltaklar! ve biyologlar ... bu tatlı bir anlaşma

iuliapironea

Aslan, Cadı ve Dolap'ı dördüncü sınıf gibi bir şeyle okudum ve kesinlikle nefret ettim. Bu kitapları daha sonraki yaşamlarında okumanızı tavsiye ederim.

iuliapironea

bu serinin başlangıcını gerçekten çok beğendim. tipik olarak, yeni yazarlar edebi kanatlarını erkenden esnetiyor ve iyileşiyor gibi görünüyor. Bu, geri büyük bir adım olduğunu hissettim. Sanırım biten kitapların hayranı değilim, hikayeyi tamamlamak için 2. bir roman geliyor. şimdi, bu tatmin edici bir hikayeyi takdir etmediğim anlamına gelmiyor. Açlık oyunları ve ıraksaklarla böyle hissettim. daha fazlası olduğunu biliyorum. Bu sadece bir tür tokat gibi görünüyordu ... Söylemekten nefret ediyorum, çünkü kendi hikayelerimi yazamıyorum. dizi seviyorum ve 11 yaşındaki oğlum ile okumak istiyorum ... Ben sadece bu bir kitap için çok fazla flanagan'ın hırs kadar tebeşir ve bu okudum ilk değildi sevindim ... devam etmeyeceğim .. ama ben şu anki kitabı okuyorum 6. melodimin değişip değişmediğini göreceğiz

iuliapironea

Çok iyi ve ilginç bir okuma. Ben Columbus Circle Sınırları mola odasında freebies yığını aldı. 1) okudum çünkü henüz çıkmamıştı ve bu beni serinletti ve 2) çünkü yazar anlatıcıya cinsiyetini söyleyememek için kitabı kasten yazdı. Kitapta, anlatıcı bodrum katında bir Yahudi askeri saklar (birkaç yasak kitap ve savaş nedeniyle yasaklanan diğer şeyler ile birlikte) ve daha sonra onunla bir ilişkisi vardır. İkinci Dünya Savaşı sırasında bir Yahudi'yi saklamak yeterince tehlikeli bir işti, ancak olası eşcinsellik düzeyini eklemek kitabı daha da ilgi çekici hale getirdi. Anlatıcı, kitap boyunca biraz yorulduğum kasvetli, alaycı bir insandı, ama genel olarak kitaptan keyif aldım. Ve kesinlikle anlatıcıyı bir erkek olarak hayal ettim :)

iuliapironea

My friend suggested I read this. There was disturbing passage early on and I put it down. Really it's not that bad, but it caught me and I can't stop seeing it happen in my mind. Yech. I'll probably go back and read some more today and give it a second chance.

iuliapironea

Another book I really tried to finish. It's a classic and I want to say I've read it but for some reason I'm stuck and can only finish about 60 percent of it.