jatkinsphotography

Jilly Most Most itibaren 32010 Codenzano BL, İtalya itibaren 32010 Codenzano BL, İtalya

Okuyucu Jilly Most Most itibaren 32010 Codenzano BL, İtalya

Jilly Most Most itibaren 32010 Codenzano BL, İtalya

jatkinsphotography

Queneau'nun çalışmalarının sürrealist kökenleri bu kitapta Pierrot Mon Ami'den (Zazie'yi 15 yıl öncesine dayanan) daha çekici. Zamanın yeni bir dalga yönetmeni tarafından filme uyarlanması şaşırtıcı değil. Hikayenin genç, serbest dolaşan ruhu bana erken Godard'ı hatırlatıyor. Zazie çok ilgi çekici bir karakter. Pek bir Lolita değil, mastikleri masum olarak adlandırılamayacak kadar ilerliyor. Ama akıllı ve ilgi çekici. Bir hafta sonu için Paris'e gider, böylece annesi yeni beau'yu ikna eder ve Amcası ve Teyzesiyle kalır. Amca muazzam bir karakterdir, ancak eşcinsel bir gece kulübünde yaşamak için bale dans eder. Queneau, bir Metro grevi sırasında hikayenin temposunu Zazie'nin Paris çevresindeki kaçışlarında hızlandırırken karakterleri sürekli olarak çoğaltır. Karakterler bir Marx Kardeşler filmi gibi şakalaşır, ancak eylemleri şakşak gibidir. Ancak herhangi bir Raymond Queneau kitabında gerçekten önemli olan stil. Onun dönemleri, Fransız dilinin hassas fetişini nazikçe saptırır. Çeviri, Queneau'nun yazıya koyduğu yumrukları, neolojizmleri ve arsız nüansları aktarmada çok iyi. Bir Godard filmi gibi, bu kitap da kendi kendine dönüşlü, bilinçli bir tiyatro ve natüralist beklentilere sahip bir burun.

jatkinsphotography

Omega bu evrende yeniden tezahür etmeye çalışıyor. Üçüncü bölümün sonunda parlak bir anda doruğa ulaşarak dinleyicinin kafasıyla oynayan çok yaratıcı. Ve İrlandalı bir zaman efendisi - Patrick Duggan'ın canlandırdığı Profesör Ertikus. Sonsuzluk Arkı ile aşina olmamama rağmen gerçekten sevdim. Ciddi temaya rağmen, Douglas Adams'dan birkaç unsurdan daha fazla ödünç aldığını düşündüm.

jatkinsphotography

Bu kitapla gerçekten mücadele ettim. Kağıt üzerinde (pun amaçlı!) Benim için bir kazanan olmalıydı ama buna giremedim. Alacakaranlık ile karşılaştırmaları teması nedeniyle verildi, ancak aynı zamanda iyi bir şekilde olmasa da Harry Potter'ın (surburban ortamında doğaüstü gidişler) bir çizgisinden daha fazlasına sahip olduğunu hissettim. Zevklerimin dürüst olması için muhtemelen biraz Genç Yetişkin.

jatkinsphotography

Bunu yıllar önce okudum ve Mutluluk Peşinde olduğu kadar zevk almadığımı hatırlıyorum. Şimdi okursam bu derecelendirmeyi vereceğimi düşünüyorum.

jatkinsphotography

I think this was one of his best.

jatkinsphotography

Tom Robbins best novel. Robbins is a slightly- more grounded version of Vonnegut with similar witty remarks on life. I think the publishers notes sums it up best : "Still Life with Woodpecker is sort of a love story that takes place inside a pack of Camel cigarettes. It reveals the purpose of the moon, explains the difference between criminals and outlaws, examines the conflict between social activism and romantic individualism, and paints a portrait of contemporary society that includes powerful Arabs, exiled royalty, and pregnant cheerleaders. It also deals with the problem of redheads."