fivelights0daf

Sarah A A itibaren Horschbach, Almanya itibaren Horschbach, Almanya

Okuyucu Sarah A A itibaren Horschbach, Almanya

Sarah A A itibaren Horschbach, Almanya

fivelights0daf

İngiliz tarihi hakkında yeterince bilgim olmadığına karar verdim, bu yüzden boşluğu dolduracak bir şey aradım. Bilgisayarlarım ve Microsoft Windows ile mücadele ettiğim ilk günlerdeki Aptallar kitaplarına aşina olduğum, seçtiğim kişi bu. Buz devri ile başlar ve Tony Blair ile biter ve hemen hemen her şeyi kapsar. İçinde biraz rahatlama olan, ancak muhtemelen yeterli olmayan bir miktar Galce, İskoç ve İrlanda tarihi var. İçine ve dışına daldırılması beklenen kitap türüdür ama baştan sona gerçekten okumak istedim, bu yüzden yaptım. Tipik olarak Dummies türü için, ısırık büyüklüğünde parçalara bölmek için birçok simge ve kenar çubuğu bulunan küçük parçalarda bilgi dağıtır. Olayların altında yatan nedenlerin bir tartışması yok, ancak daha sonra tarihin derinlemesine bir analizi gibi görünmüyor - eğer birkaç ülkede yayınlanması gerekiyorsa, kapsadığı kapsam göz önüne alındığında hacimleri. Ancak tarihi gerçekler için bir başlangıç noktası olarak bu iyi bir şey. Daha fazla araştırmak istediğim birkaç olay ve insanı attı. Yani ... iş bitti.

fivelights0daf

Güzel, bereketli bir kitap. Bir oyun yazarı olarak, diyalog eksikliği ile mücadele ettim, ancak anlatı stilinin hikayenin atmosferine olan gereğini takdir etmeye geldim. "Ağır" ton ve arsaya nüfuz eden kedere rağmen, bu nihayetinde umut verici bir kitap ve şu anda gerçekten ihtiyaç duyduğum bir mesajla: Dünya ve onunla olan bağlantımız kalıcı.

fivelights0daf

Beni seri cinayetleri severim. Fakat cidden, Dexter'ın kitapları Showtime dramalarını tamamen sudan çıkardı. Dexter sadece çok daha pragmatik değil ve gerçekten boş bir 'boşluk' olmakla kalmıyor (Showtime'ın kalbini korusun da deniyorlar.) - ama bazen gerçekten sindirilmek ve anlaşılmak için yazılı kelimede olması gereken bazı şeyler var. Bu, bu kitabın bağımlılık yapmasının birçok nedeninden biri; Hayatımı kurtarmak için koyamadım ve sona erdiğini görmek için mutsuzdum. Tek bir şikayetimiz, sonun ... klişe değil, iyi göründüğü, ama kesinlikle beklediğimden VEYA olmasını istediğim şey değildi. (Yazdıklarımı okuyan ... bir kişi için mahvetmezdim.) Karanlığı sevenlere, gelmesini sağlayan kanlı ve moron cinayetine kesinlikle Jeff Lindsay'in Dexter serisini öneririm. Şerefe.

fivelights0daf

Bu, İngiliz İmparatorluğu'nun son derece ilgi çekici ve eğlenceli bir tarihidir. Ferguson müthiş bir hikaye anlatıcısı ve anlatısı pek de cansız bir cümleye sahip. İmparatorluğun yükselişini, son bölümle sınırlı düşüşünden çok daha fazla vurgular. Altı bölüm, emtia piyasalarını, işgücü piyasalarını, kültürü, hükümeti, sermaye piyasalarını ve savaşı "ya da daha fazla insan terimiyle" korsanlar, yetiştiriciler, misyonerler, mandalinalar, bankacılar ve iflasların rolünü kapsamaktadır. Kitap, Hindistan’ın Vali Yardımcısı George Nathaniel Curzon’un ve “en yersiz bir insanın”, çocuklarını düzenli olarak geçiştirmeye zorlayan “doygun bir hükümete emanet edildiği” gibi küçük ama canlı ayrıntılarla delindi köy, 'yalancı', 'gizlice' ve 'korkak' kelimelerini taşıyan geniş bir konik başlık giyiyor. Kuzey Hindistan'daki tepe ülkesinde yaz sıcağından kaçmak için Curzon ve karısı Viceroy'un Köşkü'nü "korkunç derecede kaba" buldular. “Hayal kırıklığına uğramamayı denemeye devam ediyorum,” diye itiraf etti Lady Curzon. “Bir Minneapolis milyoneri buna ayak uyduracak.” “İngiliz ekonomisti John Maynard Keynes -“ herkes büyük beynine hayrandı ”- Washington’daki Amerikan’ın II. avukatlar onu jargonla kör etmeye çalıştılar (Keynes'in söylediği gibi) 'Cherokee'. Politikacıların onunla yapılan görüşmelerin ortasında telefon görüşmelerine cevap verme yönteminden nefret ediyordu. "Bu Penguen baskısını Temel Kitaplar baskısı üzerinden seçin - daha düşük fiyatlarına rağmen renkli plakaları var ve ikincisi siyah ve beyaz.

fivelights0daf

** spoiler uyarısı ** Bu kitabı sevdim, birçok arkadaşımın yanı sıra annemin askeri bir eş olmasının nasıl bir şey olduğunu hatırlattı. Bu hikaye, hayatını değiştiren bir insanın kocasının hayatına girip kendisinin bu adamın oğlu olduğunu söyleyen kendini yeniden icat eden bir kadınla ilgilidir. Tıpkı kocanın aylarca denize açılmak üzere olduğu gibi. Uzaktayken kendine bakması gerektiğini öğrenir ve bu yaşamın ve denizdeki bir olayın yaşamlarını sonsuza kadar nasıl değiştirdiğini gösterir. Güzel hikaye. Güldüm, ağladım ve sinirlendim ve sonunda bir donanma karısı olmak gibi yeni bir anlayış için harikaydı.

fivelights0daf

Okumak için ne eğlenceli bir dizi! Kesinlikle sevdim. Trylle Trilogy'nin üçüncü bölümünde genç kızların olgunlaşmamış gençlerden bir kadına ve bir Kraliçe'ye geçtiğini görüyoruz. Bu karakterlere daha fazla aşık olamazdım. Kitabın en başından itibaren aksiyona geri atlıyorsunuz ve o andan itibaren sonuna kadar sürekli bir roller coaster yolculuğu yapıyorsunuz.