onai

Costa Mutumbi Mutumbi itibaren La Ferté-Alais, Fransa itibaren La Ferté-Alais, Fransa

Okuyucu Costa Mutumbi Mutumbi itibaren La Ferté-Alais, Fransa

Costa Mutumbi Mutumbi itibaren La Ferté-Alais, Fransa

onai

Tüm teknolojik gelişmelerden (gözlük gibi!) Önce uzun mesafe yüzme erken günleri hakkında okuma ekledi. SPOILER UYARISI olsa da, tüm bu başarıları başaran kadın inanılmaz: hikayenin biraz üzücü bir sonu var.

onai

Sadece bir kez okunan kitapların

onai

Bu kitap hakkında kabul edebileceğim ve satın alabileceğim bazı şeyler var. Hayatımdaki bazı şeylerin kontrolümde olduğuna inanıyorum. Ben gibi beğenir veya olumsuzluk fikri olumsuzluk doğurur inanıyorum. Temel olarak 'kendini dolduran kehanetten' bahsediyoruz ve bazen bu doğrudur. Kitap bundan bahsediyor. Aynı şeyi söylemek için çok metafizik ve süslü terimler kullanıyorlar. Başıma gelen her şeyin benim hatam olduğuna inanıyor muyum? Biraz! Bu görselleştirme, yap-inan, rol modelleri, vb. Kitapçıklardaki tekniklerin işe yarayabilir ve muhtemelen hayatında kötü bir yama içindeyken yardımcı olabileceğini söyledikten sonra. Bir durumu ele almak ve sadece ona bakış açınızı değiştirmek durumu daha katlanılabilir ve belki de eğlenceli hale getirebilir. Temelde kendinize bir zihin oyunu oynamaktan bahsediyoruz ve bazen işe yarıyor. Alan Carr ve 'Sigarayı Bırakmanın Kolay Yolu' da aynı şeyi yapıyor. Sigaraya acı olarak bakmak, vazgeçilecek bir şey olarak bakmak yerine. Bunun yerine kendimi sigara içmediğini hayal ettim. Sigara içmeyen biri olmanın ne kadar harika olduğundan bahsettim. Sigarayı bırakma ya da bırakma gibi terimler kullanmadım. Şimdi 3 ay dumansızım. Bu kitap hakkında beni rahatsız eden şey, yorumlarında başkalarını rahatsız eden şeyle aynı. Kanser benim hatam değil. Çocuk istismarı bu çocuk tarafından yetiştirilmedi. Tecavüze uğrayan bir kadın, o kadının hatası değildi. Soykırımda ölen insanlar hatalı mı? Bu çılgınca! Ayrıca, doğası gereği ampiristim. Ben hiç kimse herhangi bir durumun artılarını / eksilerini bakmak için kimseye zarar sanmıyorum. Sadece profesyonellere bakmak, bir şey hakkında kör bahisler koymaktır. Beni bu kitap hakkında rahatsız eden başka bir şey de TÜM 'olumsuzlukların kötü' olduğu fikridir. Yakınımdaki biri ölürse, hayatımda o kişiyi yas tuttuğum için kötü olaylara neden olur muyum? Bu kitaba göre cevap evet. Gerçekte yas tutacağım. Zaman geçecek ve bu yas mutlu nostaljiye dönüşecek. Bir kişinin kaybını hissetmek yanlış bir şey değil. Temelde bu kitapla ilgili çitin üzerindeyim. Puanlarını ve faydalarını görüyorum ama zarar verdiğini düşündüğüm bazı önemli konuları görmezden geliyor.

onai

Bu Chomsky'nin çalışmalarının inanılmaz bir koleksiyonudur. Benim için oturduğum ve bir oturuşta örtbas edebileceğim kitap türü değildi. Bu, aklımı verdiği büyük miktarda bilginin etrafına sararak yavaşça çalıştığım bir şeydi. Aslında bu kitabı bir üniversite ders kitabı gibi bir vurgulayıcı ile okudum! Noam Chomsky parlak ve bu benim okuduğum onun en sevdiğim kitap. Birkaç tane daha var ve bu görüşlerini en anlaşılır ve okunabilir biçimde sunuyor gibi hissediyorum. Hala İsrail ve Filistin üzerine kitabını okumayı planlıyorum ... Sadece bir dakikalığına "eğlenceli" romanları indirmeme ihtiyacım var!

onai

Bu kitabın çeşitli şekillerde kullanılabileceğini ve birçok Anaokulu öğretmeninin bu kitabı zaten kullanıyor olması gerektiğini düşündüm! Anaokuluyla bir okulda ders verdiyseniz, 100. gün projelerinin yıllık bir etkinlik olduğunu biliyorsunuzdur. Bu kitabın projeyi tanıtmanın ve muhtemelen öğrencilerin fikirlerini beyin fırtınası yapmasının ya da 100. günde öğrenciler projelerini sunarken kullanmanın harika bir yolu olacağını düşünüyorum. Bu hikayedeki çizimlere bayılıyorum!

onai

The hunger games is one of my favorites. Its about a named Katniss Everdeen who lives in the, um, future? where America is. The land has been deserteds but the "Capitol" made 13 districts (which are kinda like states) that are closed off from the harsh wilderness. Katniss lives in the 12th district, which is the poorest and most reomte since the Capitol blew up district 13 for being rebellious. Each year the Capitol holds the Hunger Games, which is basically a show of power and how they can take people's children and there's next to nothing they can do about it. Each district randomly chooses a boy and a and gives them to the Hunger Gamee to be killed by eachother in an enormous arena which is loaded with cameras and ly "obsticles" for the country (called Panem)'s entertainment. Everybody has to watch 12 to 18 year olds slaughter eachother or risk getting slaughtered themselves. And of course, Katniss ends up being District 12's tribute. The author was very creative and made it exciting- i finished it in under 2 days because i couldn't put it down. She writes as if things were only just happening insted of the past tense-ish use of words, which i have found in a very limited number of works.(Like, "I grab my boot and pull it on before i remember that i lost the other one. The rain pelts the roof and i say,'what the heck!'"insted of "I grabbed my boot and pulled it on before i remembered that i lost the other one.")It is a little confusing in the beginning- It took me about 10 pages before i figured out Katniss was a . I'd never heard it before so i classified it as gender-neutral in my head. All in all i think she did a fantastic job on it. :)

onai

I can't believe this won the Newberry.