maiconoliver

Maicon Oliveira Oliveira itibaren Zhanatas, Kazakistan itibaren Zhanatas, Kazakistan

Okuyucu Maicon Oliveira Oliveira itibaren Zhanatas, Kazakistan

Maicon Oliveira Oliveira itibaren Zhanatas, Kazakistan

maiconoliver

Yıldızımızın ve kendi gezegenimizin 10+ milyar yıllık hayatı boyunca harika bir yolculuk. Yazarlar, soluk mavi noktaya ve kendi kaçınılmaz ölümümüze bilimsel olarak sağlam bir çözüm önermektedir. En iyi bilim kurgu, bu kitabın finaline kıyasla hayal ürünü değil! Bilimsel olarak meraklı ve ileri görüşlü hayalperestlere şiddetle tavsiye edilir.

maiconoliver

kısımlarda shakespearian (bu bir kelime mi?) lehçesini anlamak biraz zor, ama harika bir oyun.

maiconoliver

Kendime bu kitabı sevdiğimi söylüyorum, ama gerçek şu ki, bu benim için gerçekten iyi değildi. Ben sonuna kadar var ve ne zaman yapıldı sevindim. Benim fincan çayım değil sanırım.

maiconoliver

Tobias Wolff'un “In Pharaoh’ın Ordusu” ndan hoşlandığım için çok şaşırdım. Daha iyi bilmeseydim, bunun bir kurgu işi olduğuna inanacağına dair bir tür anı. Savaşlar ya da savaşlar, kurgu ya da olmayanlar hakkında okumak için büyük bir hayran ya da hiç hayran değilim. Ancak Wolff, hayatının anlarını, özellikle Vietnam'daki zamanından seçmek için mükemmel bir iş çıkarır ve okuyucuların gördüklerini görmesini sağlar. Kitabın en “gerçek” kısmı, dört yıllık hizmetten sonra taburcu edilmesinin hemen ardındanydı ve kendisi ile ne yapacağını bilmiyordu. Sanırım öyle göreceli buldum çünkü merhamette ya da yazarda kalmadığım tek kısım buydu. Wolff, Vietnam'daki zamanı hakkında yazarken, hiçbir şey hakkında görüş sahibi olmama izin verilmediğini hissettim çünkü asla orada değildim. Ancak yıllarca okulda ya da evde yerleştiğim anlarda yaşadım ve “turum” dediğim yerde sona erdiğinde kendimi kaybediyor ve bundan sonra ne yapacağımı merak ediyorum.

maiconoliver

I loved this book. I read it for AP Spanish in high school.