yoan-s

Yoan Scheidegger Scheidegger itibaren Texas itibaren Texas

Okuyucu Yoan Scheidegger Scheidegger itibaren Texas

Yoan Scheidegger Scheidegger itibaren Texas

yoan-s

"9 Kasım 1989, ZK üyesi Günter Schabowski'nin basın toplantısı ve sonuçlarıyla tarihe geçti. Bu neden oldu ve neden bu gün? Bu soru kitapta ARD röportajını yakından takip ederek ele alındı. "" Schabowskis Zettel "" başlığı 9 Kasım'dan üç gün önce yayınlandı ve Doğu Almanya vatandaşları için yeni bir seyahat yasası yayınlandı O zamanlar CSSR hükümeti, ya DDR hükümetinin CSSR aracılığıyla Federal Cumhuriyet'e mülteci akışını kontrol edeceği ya da CSSR'nin DDR ile sınırlarını kapatacağı konusunda nihai bir talepte bulundu. İçişleri Bakanlığı'nda, GDR'den “kalıcı çıkış” ”için“ geri dönüş ”anlamına gelen“ geri dönüş ”anlamına gelen bir çalışma grubu çalışma, kurulan. Bu olay 8 Kasım'da gerçekleşti, randevu 9 Kasım öğlen oldu. Bu gruptaki 4 katılımcı emirlerini görmezden geldi ve genel olarak uygulanabilir bir düzenleme oluşturdu. Bu belge, 44 bakanlık turuna zamanında başladı. Aynı zamanda, toplantının ikinci gününde Merkez Komitesi toplantısı bu teklifi aldı. Öğleden sonra bir mola sırasında Egon Krenz bu bildiriyi Politbüro'ya sundu. Görünüşe göre hiç kimse düzgün dinlemiyordu ve yeni düzenlemenin kapsamını kavramadı. Bu, yazarları tarafından 10 Kasım 04:00 tarihli bir yayın engelleme bildirimi sağladığından, hâlâ düzenlenmiş bir süreç üstlendiler. 16:00 demek: gazeteler için çok geç ve sadece radyo için. Günter Schabowski zamanının çoğunu ZK toplantısında değil, gazetecilerle konuşurken koridorlarda geçirdi. Egon Krenz makaleyi sunduğunda, kayıptı ve ancak o zaman 6: 00'da planlanan basın toplantısında ilan edileceği yorumuyla kendisine teslim edildi. Bu talimat Egon Krenz'den geldiğinden, engelleme bildirimi de bırakıldı. Böylece basın toplantısı tanıdık bir yol izledi. İstenen geçerlilik ve Schabowski'nin yanıtı çığın harekete geçmesini sağladı ve bu da duvarın 4 saatten biraz daha fazla açılmasına neden oldu. Bilinen gerçeklere ek olarak, bu kitap gizli şeyleri de ortaya koymaktadır. Bir gün önceki olaylar okumaya değer. Hızlı ama derin bir izlenim edinmek isteyen herkes için şiddetle tavsiye edilir. "

yoan-s

Wyndham'ın kısa öykülerinden herhangi birini ilk kez okudum ve genel olarak ele aldığım şey, romanları için neden daha fazla hatırlandığını görebiliyorum. Burada oldukça iyi hikayeler var. Özellikle "Karşıt Sayı" yı sevdim, Wyndhams, paralel evrenlerin karmaşık öznesi ve antagonist açısından alışılmadık bir şekilde yazılmış "Dumb Martian" ile uğraşmaya çalıştı. Kredisine göre, yazar bu hikayelerin çoğunda kadınların gülünç tarihli bazı görüşlerini patlatmaya çalışır. Görüşler o kadar saçma ki, bugünlerde onları göndermek bile rahatsız etmeyecekti. Sonra yine, feminist temalara odaklanmayan diğer hikayelerde, kadınlar hakkındaki kendi içsel önyargıları yüzeyin çok altında kalmıyor. Bazı hikâyeler sadece oldukça tarihli ve açık olarak karşımıza çıkıyor, modern okuyucu, tarihsel meraklardan daha az değerli ama hiçbiri korkunç ve muhtemelen Wyndham hayranları için okumaya değer değil.

yoan-s

Kitabı okumadan önce filmi gördüm. Kitabı filmden çok daha fazla beğendim, ancak film kitabı oldukça iyi tasvir etti.

yoan-s

Bu diziyi SEVİYORUM ve bu kitap orijinal (The Wee Free Men) kadar iyiydi. Zekâ + derin düşünme + küçük mavi adam kilts = harika.

yoan-s

İyi kitap. Bazen kalp kırıcı olabilir ve karakterlerin yaptığı bazı seçimlerle ağırlaşırsınız, ancak gerçekçi. Burada cazibe veya romantizm hakkında hiçbir şey yok. Spoiler uyarısı: mutlu bir son aramayın.

yoan-s

Tough read - sincerely creepy.