raptorstinger

Brian Mendoza Mendoza itibaren Malagalu, Karnataka 562160, Hindistan itibaren Malagalu, Karnataka 562160, Hindistan

Okuyucu Brian Mendoza Mendoza itibaren Malagalu, Karnataka 562160, Hindistan

Brian Mendoza Mendoza itibaren Malagalu, Karnataka 562160, Hindistan

raptorstinger

Hmmmm - genel olarak, bunu okudum, tipik olarak okuduğum birçok fantazi (ve aslında kentsel fantezi) için çok farklı bir vibe vardı. Aslında daha çok bir romantizm gibi hissettim - romantizm hikayesi ile ilgili olmayan bol miktarda aksiyon ve karakter gelişimi vardı. Üç ipucunu da beğendim (Lara, Daffydd ve Kelly - ve evet, Kelly'yi özellikle onun hikayesi olmasa bile bir ipucu olarak sayıyorum) ve arsaların bazıları benim için gerçekten işe yaradı. Ve yine de ... biraz ... tatmin edici görünmeyen bir şey vardı. Sonunda biraz acele hissettim ve her şey olmasına rağmen, çok çözülmediğini hissettim (evet, bir netice olduğunu biliyorum, ama yine de) 7/10 vereceğim, bir notla işler Kitap 2'de tamamlanıyor.

raptorstinger

Bu çok alışılmadık ve gerçekçi olmayan bir kitap, çok keyif aldım! Her sayfanın yeni bir bükülme ve dönüş yapması harika bir bükülme. Bu kitap, Mississippi adlı bir kız hakkında, on üç yaşına geldiğinde, birçok farklı şekilde kullanabilecekleri inanılmaz güçler kazanıyor. Kısaca Mibs olan Mississippi, on üçüncü doğum gününe geldi, ancak babası hastanede ve annesi ile ona yardım etmek için ne yapacağını ve nereye gideceğini bilmiyor. Yeni bulduğu Savvy ona yardım edebilir ve liderlik edebilir mi? Öğrenmek için bu kitabı okuyun!

raptorstinger

Tohline'ın Fitzgerald ve Salinger gibi yazarlarla karşılaştırılsa da, oldukları gibi korkunç olmadığı için şükürler olsun! Bu yeni yazar ile bahsettiğim iki yazar arasında yapabileceğim tek karşılaştırma hepsinin benzer bir tarzı paylaşmasıydı. Aralarındaki fark, Tohline'ın aslında iyi gelişmiş bir roman yazabileceği, diğer ikisi ise gevezelik ettiği ve birkaç yüz sayfa için hiç mantıklı olmadığıydı! Bu kitabı birkaç ay önce Tohline'ın bir arkadaşının FB sayfasında gürültü yaptığını duydum. Alıntıyı okudum, çok sevdim, kitabı sipariş ettim ve bu hafta başında posta kutuma geldiğimde sersemlemiştim. J.M. Tohline ilgi çekici bir okuma yarattı. İlk 6 bölümü kısa sürede yudumladım ve çalışma yükümlülüklerini yerine getirdikten birkaç saat sonra kitabı bitirdim. Kitabın ilk cümlesi beni bağladı. "Lenore ile tanıştığımda dört gündür ölmüştü." Bu, okuyucuyu içine çeken ve kitabın bitmesini istemelerini sağlayan bir satırdır, böylece kişinin ölü bir insanla nasıl tanıştığını bilebilirler. J.M., Lenore hakkında bir entrika ve gizem hikayesi hazırlamaya devam ediyor. Lenore ölü olduğu bildirilmiş bir İngiliz kadın ... ama henüz değil. Ancak kocası ve ailesinin, aslında kaçırılıp kaçırılmadığını görmek için kederini işlediği yere geri döner. Dönüşü, ortaya çıkana kadar okuyucunun beklemediği sırları ve ilişki üçgenlerini ortaya çıkarır. Yeni bir arkadaşın POV'dan aileye söylediği Richard, Lenore ve ailesinin hayatına üçüncü bir tarafa bakıyoruz. Bölüm 8'in başında Richard (romancı olan) ve Tohline bahse girmeye istekli olduğum bir kitabı anlatıyor. Bazı kitaplar o kadar iyi ki, "tek, heyecan verici bir oturuşta" onları okuyamazsınız ve merak ediyorum, merak ediyorum, Tohline kitabının, birebir oturan okuma kitaplarından biri olacağını biliyor muydu?

raptorstinger

"Kitlelerin örgütlü alışkanlıklarının ve fikirlerinin bilinçli ve akıllıca manipüle edilmesi demokratik toplumda önemli bir unsurdur. Toplumun bu görünmeyen mekanizmasını manipüle edenler, ülkemizin gerçek yönetici gücü olan görünmez bir hükümet oluşturmaktadır." Böylece, tüketici müşterilerinin Freudcu psikanalitik ilkelere dayanan ürünlerini satmak için "halkla ilişkiler" kullanarak bu "görünmeyen mekanizmanın" nasıl çalıştırılacağı konusunda kurumsal müşteri için bir kılavuz olan Edward Bernays tarafından Propaganda başlıyor. Bernays sadece bir kişiye bir ürün satmaktan bahsetmiyordu - yaratılan bu ihtiyaçlara göre çok miktarda mal satmak için ihtiyaç ve arzu yaratacak fikirlerin satışından bahsediyordu. Bunu, "görünmez hükümetin" - siyasetçilerden sanatçılara kadar toplumdaki etkili insanların etkisi ile yapabileceğini fark etti. Modern kitle iletişim araçlarından - bilinçli ya da bilinçsiz olarak - bir mesaj verdiyse, bu etkili insanların çok konuştuğu ürün ya da yaşam tarzını arzulamak için onlara lider olarak bakan insanların büyük bir kısmını sallarlardı. Bu nedenle, modern çağda daha fazla ürün satılacak ve kapitalizm büyüyecek ve büyüyecekti. Bu kitabı Frederick Winslow Taylor'ın kitabını sevdiğim gibi sevdim. Yani, Bernays kelimeleri kıymaz - doğrudan ve teorisi ve fikirleri hakkındaki noktaya. Bernays'ın fikirleri o zamandan beri reklamları etkiledi.

raptorstinger

Pek destansı ... Ben arsa üzerinde erken tahmin ama yine de iyice zevk.

raptorstinger

I love Lestat and how couldn't I, after reading this book?

raptorstinger

After winning the sequel to this book "Dreaming in English", I decided I should read this book first. I thought this book was something that held my interest right to the end. If was a light, easy read, a book that just flows.