marian_michel12

Marian Michel Michel itibaren Matići, Bosna Hersek itibaren Matići, Bosna Hersek

Okuyucu Marian Michel Michel itibaren Matići, Bosna Hersek

Marian Michel Michel itibaren Matići, Bosna Hersek

marian_michel12

korkunç. iddialı. çok iddialı.

marian_michel12

170 kadar garip sayfadaki ısırık büyüklüğünde bir kitap, ama önemli bir kitap, sanırım, özellikle çağdaş Foucauldian antropolojisinin daha can sıkıcı eğilimleri göz önüne alındığında. Bamford, karşılaştırmalı çalışmayı tanıdık mercek olarak canlandırmak için elinden gelenin en iyisini yapar. Her bölüm biyoteknolojideki son gelişmeler ve bununla ilgili batı tepkileri ile başlar - in vitro fertilizasyondan, yasal çalışmalarda artan fetal haklar hareketinin saçmalıklarına, frankenfood'a, terapötik ve diğer klonlama biçimlerine, tuhaf Stanford projesine kadar Cori Hayden'ın dediği gibi, yeryüzündeki genlerin kaybolması, üreme yoluyla ölmek üzere unutulur. Bamford daha sonra bu yeni teknolojilere verilen tepkilerin aynı anda hem "doğa" ile "kültür" arasındaki ilişki hakkındaki anlayışlarımızı ve bir yandan bu bağdaki insanlığın yerini yeniden şekillendirme ve şecere. Bu, kendi başına heyecan verici değilse faydalıdır, ancak bir sonraki hareketi, bakış açımdan, Papua Yeni Gine'de Kamea tarafından desteklenen insan bağlantılarının son derece garip, biyolojik olmayan, soyağacı olmayan anlayışlarını bir araya getirerek kırk yıl veya Amerikan Akrabalığı'nın yayınlanmasından sonra neo-Schneiderians ve "Yeni Akrabalık" halkı bile David Schneider'in ilk etapta eleştirdiği türdeki halk biyolojisi kavramlarına şaşırtıcı derecede güvenmeye devam ediyor. Schneider yanlısı eğilimlerim göz önüne alındığında, "küresel biyogüç" ye düzgün bir şekilde uymayan "kozmolojilere" bu müdahaleyi gerçekten yararlı buluyorum. Yani bu biyo gerçekten ne demek oluyor. Bunu sonbaharda yarış sınıfımda öğretmeye çalışacağım. Nasıl gittiğini göreceğiz. Güncelleme 10/07 - aslında oldukça iyi gitti; Sanırım bir dahaki sefere tekrar kullanacağım.

marian_michel12

I think this crazy Scottsman may be my fave pychiatrist that ever lived

marian_michel12

An on-the-edge of your seat thriller. Totally surprised by the ending, and will be reading more by this author!

marian_michel12

This is an amazing book by the father of the German romantic movement. It's a sort of Romeo/Juliet story, but the writing is truly brilliant.

marian_michel12

an exquisite slap in the face

marian_michel12

was a cute lil short story .. have read another book by this author before and enjoyed that one this one had enough to keep me interested and was kinda funny in parts though would have been cool if it was a longer one .... but if ya like ya shortstories about gods and humans ya will prob like this one took me less than a day to read :)

marian_michel12

There's a lot of fun stuff in here. A few bits (including the first chapter) are mildly horrifying if you have a good imagination. Rachel and I each have a copy of this book.