mamason

Mark Mason Mason itibaren Gemeinde Mäder, Avusturya itibaren Gemeinde Mäder, Avusturya

Okuyucu Mark Mason Mason itibaren Gemeinde Mäder, Avusturya

Mark Mason Mason itibaren Gemeinde Mäder, Avusturya

mamason

Clockwork Century serisinin dördüncü kitabı. Bu iyi yapılmış bir steampunk romanı, ancak ana karakterlerle bağlantı kurmak ve hikayeye katılmaya devam etmekte biraz sorun yaşadım. Ana karakter Wreck, 19 yaşından sonra yetimhaneden atılan sap bağımlısı bir yetimdir. Oraya vardığında Zeke ve Huey ile tanışır ve şehri kurtarmak ve gecenin akıl almaz tuhaf bir yaratığı keşfetmek için bir maceraya atılır. Bu çok iyi yazılmış ama sadece bana ilgi çekici değildi. Batık hoş bir karakter değil; tembel ve insanlardan faydalanmayı seviyor ... bu onunla uğraşmasını zorlaştırdı. Zeke'yi hikayede görmek güzel olsa da (Boneshaker'daydı) hala bu hikayedeki karakterlerden herhangi biriyle ilişki kurmak ve ilgili olmakta zorlanıyordum. Hikaye yavaş ilerliyor ve hikayenin noktasına ulaşmak biraz zaman alıyor. Kitabın son dördüncü gününe kadar hikayede kalmaya devam ederken çok fazla sorun yaşadım. Aklım dolaşmaya devam etti. Kitabın ilk kısmı, Wreck'in Duvar'ı geçip zombileşen gaz ve farklı grupların arasında Seattle'da yolunu bulmasıyla ilgili. Bu kitap çok steampunk; zombiler, gaz maskeleri, buhar güdümlü güç ve her şey steampunkish. Rahip her zaman kitaplarının steampunk unsurları ile ilgilenir. Hikaye oldukça tahmin edilebilir ve bahsettiğim gibi, olup bitenlerle uğraşmakta zorlandım. Hemen geldiğinde, gizemli zombi kaybolmaları ve gece gizemli yaratık bu hikayeyi gerçekten sürmek ve ilginç tutmak için yeterli değildi. Genel olarak iyi bir steampunk okuyun. Bu dizinin önceki kitaplarının daha iyi olduğunu düşündüm. Yine de, büyük bir steampunk hayranı iseniz, bunu okumak isteyebilirsiniz. Ana karakterle ilişki kurmak çok zordur. Boneshaker'ı bu kitap üzerinden okumanızı tavsiye ederim, ayrıca Scott Westerfeld’in Leviathan serisini mükemmel bir steampunk okuması olarak tavsiye ederim.

mamason

Kitap benim için ilginçti (Kars, Türkiye, başlangıcından çok uzak bir antik kent), temalarından biri (radikal İslam ve Türkiye'nin 20. yüzyıl laikliğe bağlılığı) ve az ya da çok işkence gören ana karakterler. Ana çatışma, bazı kadınlar tarafından giyilen başörtüsü ve bu sembolik giysiyi giymek ya da giymemek için açıkça görülen baskı gibi görünüyordu. Pamuk, İstanbul'un okuduğum diğer kitapta da belirttiğim gibi, yazısında büyük melankolik ve hüzün unsurları var. Batılıya iki dünya arasında yer alan bir ülke hakkında kesinlikle bir fikir veriyor.

mamason

Palace Walk'u daha önce okumuştum, ancak bu kez üçlemeyi okumak niyetindeyken kendime hatırlatmak için tekrar okuyorum. Mısır toplumuna harika bir bakış ve daha önce okuduğum Yacoubian Binası ile güzel bir edebi tezat. Sonunda bu kitabı bitirdim - 1300 sayfalık üçlemenin tamamı. Özenle yazılmıştır ve konuşmalar özenli ve gerçektir. Sadece karakterlerin değil Mısır'ın da karakter çalışması. Zaman her şeyi değiştirir. Üçlemenin ilk kitabı yavaşça hareket eder, ancak bundan sonra ilerleme hızı artar.

mamason

İnanmak için okuyun.

mamason

I have read Persian translation of this book.