nada180

Nada Hesham Hesham itibaren Loma Alta, Tamps., Meksika itibaren Loma Alta, Tamps., Meksika

Okuyucu Nada Hesham Hesham itibaren Loma Alta, Tamps., Meksika

Nada Hesham Hesham itibaren Loma Alta, Tamps., Meksika

nada180

Şunu söylemeliyim ki, C. S. Lewis okumak söz konusu olduğunda, kurgusal olmamasından kurgudan biraz daha fazla keyif alıyorum. Stil açısından en azından. Her ikisi de ilginç, ama kurgusunun bana her zaman garip bir tarzı var. Bunun tam olarak neden olduğunu söyleyemedim. Buna bakılmaksızın, Yüzlerimiz Var olana kadar rötuş mitlerinin favorileri var. Eros ve Psyche'nin hikayesinin, Güzellik ve Canavar gibi hikayelerin öncüsü olduğu düşünülmektedir (bu nedenle, Opera'nın Hayaleti, vb.). Ne kadar doğru, bilmiyorum. Sayısız kültüre bakabileceğimizi ve benzer konularla ilgili benzer hikayeler bulabileceğimizi hayal edebiliyorum. Gerçek ne olursa olsun, hala ve ilginç bir hikaye. Evet, C.S. Lewis olduğu için, Mesih'le ilgili iyi bir fikir vardır. Ama dürüst olmak gerekirse, bunun hiçbir şeye engel olmadığını düşünmüyorum. Herhangi birimiz, yapmadığımız bir şeye inanan arkadaşlarımız veya ailenizle nasıl başa çıkıyoruz? Bence bu muhtemelen hikaye. Ya onu kabul edebilir ve farklılığa saygı gösterebilir, ya da alay edebiliriz ve böylece onların inançları için. İnanç ve inanç çok kişisel şeyler olduğundan, bir yolun diğerinden daha iyi olduğunu söyleyemem. Sadece ne yapacağımı ve ne yaptığımı biliyorum ve hayatımın bu noktasında oldukça farklılar. Yine de, hikayenin güzel hazırlanmış olduğunu düşünüyorum. Kıskançlık, anlayışsızlık, inancın insanlar için ne anlama geldiği ve nasıl ortaya çıkabileceği ile çok iyi ilgilenir. Mücadele ve öfke ve aşkın ne olduğunu ve aşkın ne olduğunu düşünebileceğini gösterir. Doğru olanı yapmak ve bazen kendimize söylediğimiz şey olabilir. Bizi harekete geçiren şey ve gerekçelendirmede kendimize fısıldadığımız yalanlar. İnsan olmanın ne anlama geldiğini ve insan başarısızlıklarının yanı sıra harikalar hakkında harika bir okuma.

nada180

Bu kitaptan gerçekten keyif aldım. Yazma stili ilgi çekici, ilginç karakterler ve ayar oldukça benzersizdi. Aynı zamanda, kitapta, romantik aşkın sahip olmaya değer tek şey olduğu görülüyordu. Anlatıcı Cassandra, Tanrı'yı sevmeyi ve başkalarına iyilik yapmayı gerçek hayattan kaçmaktan başka bir şey olarak görmez. Ve ona gerçek hayat romantik aşk demektir. Cassandra, sevdiği adamın acı çekmekten başka biriyle mutlu olmasını tercih ettiğini fark ettiğinde, sonuna kadar biraz bencillik sergiliyor, ancak bu yine romantik aşk bağlamında. Sonuçta çok keyifli bir kitap oldu. Yaklaşık 3/4 yol ile oldukça sinirli oldu ama bitiş 3 ila 4 yıldız getirdi.

nada180

"İstediğiniz Yaşamı Yaratmak İçin Karmik Astroloji Nasıl Kullanılır" Şaşırtıcı okuma ... Karmik astroloji ile ilgili diğer kitaplarla birlikte okunmalıdır - örneğin Jan Spiller'in yazdığı kitaplar. Kitaplar, bu yaşam boyunca ruhunuzun çalışmalarını tanımlamaya yardımcı olur ve düşünmesi için çok şey sağlar ... şiddetle tavsiye edilir!

nada180

Faulkner'ın yazdıklarını uzaktan takdir ediyorum. Acı ama gerçek.

nada180

Loved it