tristynathc4ad

Tristyn Griffin Griffin itibaren Çalık Köyü, 23700 Çalık Köyü/Keban/Elâzığ, Türkiye itibaren Çalık Köyü, 23700 Çalık Köyü/Keban/Elâzığ, Türkiye

Okuyucu Tristyn Griffin Griffin itibaren Çalık Köyü, 23700 Çalık Köyü/Keban/Elâzığ, Türkiye

Tristyn Griffin Griffin itibaren Çalık Köyü, 23700 Çalık Köyü/Keban/Elâzığ, Türkiye

tristynathc4ad

Bu kitap muhteşem bir kitaptı! Bir YA kitabı gibi başladığı için başladığımda emin değildim (YA kitaplarını sevmediğimden değil, burada beklemiyordum). Kitap ilerledikçe, biraz koyulaşıyor ve biraz daha olgunlaşıyor. Sonunda, 'kahramanımız' Quentin Coldwater'ın olgunlaşmamış olduğunu, ancak konunun onun etrafında büyüdüğünü fark ettik. Sonunda yetişir ve okumak için görkemli. Bu kitabın 'olgun bir Harry Potter' olduğunu okudum, ancak bu onu açıklamaya bile başlamıyor. Evet, genel olarak sihir okullarını ve sihirleri içerir, ancak karakterler, büyü, okul Harry Potter dünyasından çok farklıdır. Sihirbazlarda, okul rekabetçi ve zordur ve kitabın çoğu sihir öğrenmenin zorluklarını açıklar. Quentin'in dediği gibi eğlence için zaman var, ama bu da çok zor bir iştir. Mezun olduktan sonra, Quentin sihir okulunun dışındaki hayata uyum sağlamakta zorlanıyor. O ve arkadaşları en sevdiği çocukluk hikayesinden bir dünyayı keşfetmeye başladılar ve oraya gitmenin bir yolunu buldular. Dünya, Fillory, çocukluk hikayesinde olmak için kırılan her şey değil, ama yakında nedenini keşfederler. Kitap okuduğumda her gece beni çok geç tuttu. Kitabı bitirdiğimde, çok nadir görülen bir durumdan tamamen memnun kaldım ve devam filmini okumak için sabırsızlanıyorum.

tristynathc4ad

Birçok karmaşık genç meseleyi kapsar (evlilik öncesi seks ve intihar gibi çocuklarınız olmak istemediğiniz türler). Birkaç ay önce okuma listeme eklemeyi unuttum ve şimdi akıllıca yorum yapamıyorum. Okuyucu, daha iyi seçimlere dayanarak bir şeyin iyilik için nasıl değişebileceğini görmeye başlar. Genç hayatları ve sorunları olan bir tür "Groundhog Günü" (film).

tristynathc4ad

Birincisi kadar iyi değil, ama yine de üçüncüsünü başlatmak için istekliyim!

tristynathc4ad

Bu kitabı yıllar önce okudum, ama anılarıma favori olarak yapışıyor. Tekrar okumam gerek!

tristynathc4ad

Translating...

tristynathc4ad

the first two callahan books were great. after that they went from bad to worse.