marianito3

Mariano Garcia Garcia itibaren Nirgudi, Maharashtra 441908, Hindistan itibaren Nirgudi, Maharashtra 441908, Hindistan

Okuyucu Mariano Garcia Garcia itibaren Nirgudi, Maharashtra 441908, Hindistan

Mariano Garcia Garcia itibaren Nirgudi, Maharashtra 441908, Hindistan

marianito3

4.5 yıldız. Her zaman mükemmel bir Marie Force romanı.

marianito3

Bu, çocukların Hitler ve kontrol etme yeteneği hakkında bir ders öğrenmelerini sağlamak için bir deney yapmaya çalışan bir lise sınıfı hakkında genç bir yetişkin kitabıydı. Çok ilginç ve hızlı bir okuma oldu.

marianito3

2 yıldız Bu kitabı yaklaşık bir yıl önce okudum. Kitabı tamamladıktan sonra, o kadar sıkıntılı ve memnun kaldım ki, daha sonraki bir tarihte tekrar gözden geçireceğimi düşündüm. Bu tarih. Paranormal bir romantizm arıyorsanız, bu değil. Eğer paranormal / fantastik bir genç yetişkin kitabı arıyorsanız, bu da değil. Bu kendi kendine yayınlanan kitabın en iyi uyuştuğunu düşündüğüm tür dehşetti. İki genç bir fahişedir. O bir uyuşturucu bağımlısı. Tehlikeli New York şehrinde uyuşturucu ve cinsiyetin karanlık ve şiddetli bir hayatını yaşıyor (sanırım). Şiddetli bir eylem, Theroen adında oldukça sempatik bir vampirin (ya da yazar olarak Thereon'un hangi yazımla uğraşmak istediğini hatırlayamadığı) merhametiyle onu değiştirdi. Thereon'un bakımı altında (bunun muhtemelen orijinal yazım olduğunu düşünüyorum; yine de telaffuz etmek daha kolay), detokslar (acı verici), pezevenklerinin ve ilaçlarının arkasından ayrılıyor ve ... sonsuza dek mutlu yaşıyor mu? Pek değil. Thereon'un efendisi, Two's HEA'yı yok edebilecek veya etmeyecek kötü, kötü bir vampir var. Çıldırmış olabilecek güzel bir dişi vampir var. Ve başka? Aslında Thereon ve Two'nun ilişkilerinin geliştiğini görmek hoşuma gitti. Her ikisinin de zor, mutsuz bir hayatı vardı ve aralarında kalıcı bir ilişki ya da en azından Thereon için mutluluk için kök salıyordum. Sanırım bu gerçek bir romantizm kurgusu olsaydı, kazanabilirdim. Yazık! Mutlu bir son mu? Burada değil. İkincisi, içinde dövülmüş olan değişikliklere ilk korkusundan sonra, bir şekilde bir alçaklık olmadan onu kucaklamayı başardı. Yaşadığı hayat ve şimdi girdiği hayat kadar tehlikeli ve şiddetli hale geliyor. Thereon'un hayallerini onurlandırmak yerine, tam tersini kovalamaya karar verir. Bir kurtuluş hikayesi mi? Hayır, bu da değil. Bu hikaye karanlık, kanlı ve şiddetliydi. Güzel, buna dayanabilirim. Romantik unsur acıydı. Acı tatlıya çok düşkün değilim. Tatlıyla yapışabildiğinde acıyı kim ister ki? İki'yi sevmedim. Muhtemelen tek kurtarıcı karakterdi ve tamamen etli değildi. Vampirlerin toplumu, hatırlarsam, iyi tanımlanmadı. Ve son? Yazarın anlatacak daha çok şey olduğunu hissettiği açıktır. Bu kitap benim için değildi.

marianito3

GoodReads says I've been reading Someone Comes to Town since 3 April. That's when I discovered and downloaded the back-episodes of Cory Doctorow's ongoing reading of his novel. It finished last week and I'm pleased. The book tells the story of a man in a magical family of oddities: his father is a mountain, his mother a washing machine. He's got a bunch of magical brothers, including an evil one. The main character also undertakes crazy maker projects, like sanding his entire house and filling it with bookshelves. And helping a dumpster-diver build a citywide free wifi network. It's an enchanting book with major drama and a good arc, but it's in the little details that it really succeeds. The sections about network philosophy could be excised from the magical horrorshow and be their own thing. A few other thoughts: * More than some of Doctorow's other books, I feel like there are a lot of tangents or threads that weave in and out of the story but don't get resolved. Under that umbrella of real-life's unexplained and unrelated events, the magical elements of the story stay in bounds, and the story doesn't feel like a cheat. * There's an amusing twist in the idea that Alan (the main character) and his other brothers are each named ordinally, using the alphabet for their first initials. The names themselves are less important, so the narrator and characters refer to Alan by any random A name. It's a little disconcerting early on but it works later. * That the audio-book is being performed by the author gives the interpretive elements a distinction and value that are just great. The down side, however, is that the timely updates on Doctorow's status will seem odd and annoying in archived versions of the book. I also tired of the cuckoo clock. I like it, but Doctorow commented about how he liked it every darn time it went off. * I mentioned the book shelf project above, but I wanted to quote the relevant passage below. It's the bibliophile's fantasy. * I've pondered the title, which doesn't have the utilitarian title like Eastern Standard Tribe or the jaunty zazz of Down and Out in the Magic Kingdom. Zazz aside, I don't understand it. It could refer to Alan's brothers, who interrupt his wacky life in his polished-wood bookshelf house. He could be both, the person who comes and the person who leaves. Anyhow, worth a look or listen if you're into his books or this sounds interesting to you.