kvaldesuso

Katie Valdesuso Valdesuso itibaren Miloslavsky District, Ryazan Oblast, Rusya itibaren Miloslavsky District, Ryazan Oblast, Rusya

Okuyucu Katie Valdesuso Valdesuso itibaren Miloslavsky District, Ryazan Oblast, Rusya

Katie Valdesuso Valdesuso itibaren Miloslavsky District, Ryazan Oblast, Rusya

kvaldesuso

Bu delik bir gemide kitap kulübü bir parçası olarak bir cruise tatil okumak. Normalde alacağım bir şey değil, ama ne kadar çok tartışırsak ve ne kadar çok düşünürsem, hikaye çizgisiyle o kadar çok bağlantı kurarım ve nihayetinde bundan daha çok keyif alırdım. Kesinlikle bir İspanyol kültürü hissetmek için harika bir kitap.

kvaldesuso

Kitap, Stalin'in gulaglarına kaybolanlara ses veriyor. Gulaglarla ilgili pek çok genç yetişkin kitabı yok. Aslında elimi düşünemiyorum. Bu kesinlikle denemeleri Applebaum'un kapsamlı bölgesi Gulag'dan daha geniş bir kitleye erişilebilir kılıyor. Hikayenin kendisi, bir aileyi tehcir yoluyla iki kez takip eder. Arsa, korkunç olayları tarif ederken, okuyucuyu biraz bağımsız bırakır. Kendimi başımı sallayarak ve karakterlerin hayatta kalmak için mücadele ederken "Vay be, bu korkunç" diye düşündüm. Bir erkeğin dişlerinin yırtıldığı WAS hattı vardı, fiziksel olarak o kısımda kırıldım. Dahası, Amerikan Tarihi X'dan sonra dişlerle ilgili her zaman kitabın yanıtından daha hassas olduğum için. Şaşırtıcı bir şekilde, Lina'nın sanatı aracılığıyla kendimi dünyaya bağladığımı hissettim. Sepetys'in sık bölüm kullanımına uyum sağlamak kitabın ilk üçte birlik bölümünü aldı. İki sayfa okurdum ve daha önce başka bir bölümü bitirdiğimi keşfederdim! Birçoğu birleştirilebileceklerini hissetti. Öykü göz önüne alındığında, ayrı bir olasılık olan okuyucuyu sürekli olarak kesmeye çalışmadığı sürece. İstediğiniz son. Ne sonu? Doktorun kaçtığı ve sonunda herkesin kurtardığı bölüm mü demek istiyorsun? Biraz fazla Sineklerin Efendisi benim için. Hikayenin dağılmış olduğunu hissetti ve yazar bir şeyleri iki sayfalık bir epilogla tamamlamaya başladı. Sonrasında not çok ilginçti. Sürgünlerin geri döndüklerinde suçlu olarak muamele görmesi hakkında hiçbir fikrim yoktu. Tarih dersi bir şekilde o kısmı atladı. Bunu daha fazla araştıracağım. Acaba neden daha sık öğretilmedi, 20 milyon ölü ve zar zor bir dipnot. Sepetys'in kitabı, Batik devletlerin Stalin altındaki baskısı hakkında daha fazla keşif için umarım bu alanı açacaktır.

kvaldesuso

Şimdi bu kitabın neden neredeyse her okuma listesinde göründüğünü anlıyorum - bu iyi bir okuma. İlk birkaç sayfa bir gizemi canlandırmak için biraz fazla uğraşmış gibi görünse de, yazar okuyucunun tüm dikkatini ve ilgisini çekmek için zaman harcamaz. Tuck ailesi, sonsuz yaşam veren bir baharın üzerine tökezler. Küçük bir kız baharı ve su içen Tuck çocuklarından birini görene kadar bunu gizli tutmayı başarırlar. Hem onu hem de baharı korumak için Winnie'yi kabinlerine fırlatıyorlar. Oradayken onları sevgili dostlar olarak sevmek için büyür. Aynı zamanda gizemli bir adam baharın mülkiyetini almak için plan yapıyor.