nurvardar

Nur Vardar Fenercio Vardar Fenercio itibaren El Escobonal, Santa Cruz de Tenerife, İspanya itibaren El Escobonal, Santa Cruz de Tenerife, İspanya

Okuyucu Nur Vardar Fenercio Vardar Fenercio itibaren El Escobonal, Santa Cruz de Tenerife, İspanya

Nur Vardar Fenercio Vardar Fenercio itibaren El Escobonal, Santa Cruz de Tenerife, İspanya

nurvardar

güzel

nurvardar

çünkü doğrudan Tolkien, Pern Ejderha binicileri ve Xanth'ın ilk kitabı (Bukalemun büyüsü). Daha azı, o 16 yaşındaydı ve çok iyi bir kitaptı. Ancak netice çok daha iyiydi, ancak ikinciye ulaşmak için ilkini okumalısınız.

nurvardar

Dokuzuncu kitabı bir dizide incelemenin kolay bir yolu yok. Bu incelemeyi okuyorsanız, olasılıklar üç kamptan birine girmenizdir. Siz Goodreads'deki arkadaşımsınız ve güncelleme ekranınızda görünen tüm yorumları okudunuz. Dizideki kitapları okudunuz ve sonraki kitapların ilk birkaçıyla nasıl karşılaştırıldığını görmek istiyorsunuz (bu kamptaki insanlar dizinin tadını çıkarabilir veya hor görebilir - son bölüme bakmaya eşdeğer kitabın okumaya değer olup olmadığına bakın). Üçüncü kamp hayranlardan oluşuyor ve söyleyebileceğim hiçbir şey bu kitabı okumanızı engelleyecek. Üçüncü kampla ilgili tek soru ciltli mi yoksa kağıt kapaklı mı? Geçen yıl, Black Magic Sanction turunda Kim Harrison'u görecek kadar şanslıydım. O sırada, Rachel Morgan kitaplarının bir finale doğru gittiğini ve daha fazlasını öngörmediğini söyledi. Bir kez daha Harrison'u turda görebildim. Bu sefer, 12 veya 13 numaralı kitapla biten bu diziyi gördüğünü söyledi. Rachel'ın Happy Ever After'a doğru gittiğini biliyor ve bir kez geldiğinde dizi sona erecek. Bu dokuzuncu kitap olduğu için, sondan o kadar da uzak değiliz. Diziye baktığımda, karakter gelişiminden sürekli olarak etkileniyorum. Başlıca karakterlerin her biri - ve birkaç küçük karakter - dizi boyunca bazen şaşırtıcı şekillerde büyüdü ve değişti. Bu büyümenin çoğu bu kitapta belirginleşiyor. Rachel, Jenks, Ivy ve Trent, Yıllık Cadı Konvansiyonu için San Francisco'ya bir yolculuğa çıkıyorlar. Rachel, son kitaptan okurların anladığı gibi, geçmiş eylemlerinin zararını konuşacak ve hafifletmeye çalışacak. Jenks ve Ivy destek için oradalar. Diğer yandan Trent, Rachel ile bir "elf arayışı" nın bir parçası olarak sürüyor. Güvenliği Quent, Cincinnati'yi ailevi nedenlerle terk edemez ve Quent'in Trent'i Batı Sahili'ne götürmeye güvendiği tek kişi Rachel'dır. SF'ye gitmiyor, ancak Rachel'a nihai varış yeri hakkında fazla bilgi vermek istemiyor. Yine de, türünün başkalarının onu öldürmek için dışarıda olduğu gerçeğini gizleyemez. Küçük bir araçta birbirine yapışan zamanları boyunca ilişkilerinin değişen doğası netleşir. Trent tam olarak uymasa da, arayışı sırasında yavaş yavaş Vampiric Charms ailesinin bir parçası olur. Hiçbir şey göründüğü gibi değil. Rachel'ın SF gezisi, gelecek için geniş kapsamlı, dağınık etkilere sahip olacak. Trent'in arayışı okuyucuların onun hakkında bildikleri her şeyi değiştirecek. Ve hiç kimse işaretlenmemiş bu olaylardan uzaklaşmayacak. Bu kitabı okurken, T.S. Eliot'un "J. Alfred Prufock'un Aşk Şarkısı". Prufock, "anı krizine zorlayacak güce sahip mi?" Bu dizideki karakterler - Rachel, Ivy, Jenks, Trent, hatta Al & Newt - bu güce sahip olup olmadıklarına karar vermeleri gereken bir anda kendilerini bulurlar. Ben bu kitabı daha iyice zevk olamazdı. Harrison bugüne kadar onun favori olduğunu söylüyor ve nedenini görebiliyorum. Pale Demon, oyununun en tepesinde kentsel fantezi konusunda en iyilerden biri. Bundan sonra ne olacağını okumak için sabırsızlanıyorum.

nurvardar

Tamam, ama keşke kitaplarında daha fazla et olmasını isterdim. 200 sayfalık bu kitabın sadece bir gününü kapsadığını hissediyorum ve bir sonraki yıl için bir yıl daha beklemelisin.

nurvardar

Battle Royale ve eski Yunan geleneklerinin bir karışımı (örneğin, Theseus gibi fetih güçlerine haraç olarak çocuklar), Açlık Oyunları hafif ve biraz tahmin edilebilir bir okuma. Onu harika yapan şey eylemdir! Collins her karakteri bir arketip ya da klişeleştirerek (örneğin, aşık aptal, dindar kız kardeş, acımasız savaşçı) harekete geçebilir ve dünyasının kalbindeki motivasyonları keşfedebilir. Dünya inşa detayları, atmosfere hoş bir dokunuş ve merak uyandırıyor. Battle Royale'de adı ne ise dış dünyayla bilgisayar bağlantısı kurmaya çalışır; Katniss, rakiplerine bir izci ceketleri (biyomühendislikli sarı ceketler) yuvası bırakır. Her durumda, dünyadan bir şey ortaya çıkar. İnternet bağlantıları modern dünyamızın sembolleridir ve tracker jacker, Açlık Oyunları'nın devam eden politik entrikalarını hatırlatır. Eylem ve detaylar bu kitabı hafif bir uçak haline getirdi, ancak bunun nasıl bir fenomen haline geldiğinden emin değilim.

nurvardar

Çok iyi. Gerçek hayat. Ortadoğu'da savaş zamanı. Steph

nurvardar

I'd give this one 3 1/2 stars if I could. I didn't like it as much as I was hoping I would. There's a lot of action to start it off, then ends with an equal amount. The middle however, dragged on a little. Still a decent, quick read.