azworks

Ali Hussain Hussain itibaren Bugna, Punjab, Hindistan itibaren Bugna, Punjab, Hindistan

Okuyucu Ali Hussain Hussain itibaren Bugna, Punjab, Hindistan

Ali Hussain Hussain itibaren Bugna, Punjab, Hindistan

azworks

"Sandry's Book", Tamora Pierce'in "Sihirli Çember" dörtlüsünde bir ilktir. (Dörtlü, "The Circle Opens" adlı bir devamı olan dörtlüsü ile takip edildi.) Dört kitap bir dizi olayı anlatıyor, ama sıra dışı okunduğunda iyi çalışıyor. Hikaye dört çocukla aynı derecede dört kötü durumda açılıyor. Hikayeleri gelişirken, çocuklar - bir düklünün kızı, genç bir hırsız, bir tüccar ve havaya bağlantısı olan bir kız o kadar garip ki kendi ailesi onu terk etti. Öyküleri ve büyülü yetenekleri iç içe geçtikçe, bu karakterlerin okuyucuların (veya karakterlerin kendilerinin) düşündüğünden daha çok ortak olduğu netleşti. Sonunda, çocuklar Niklaren "Niko" Goldeye tarafından keşfedildi (On dört yaşımdayken bu kitabı okuduğumdan beri hala ismiyle büyüdüm, hala en iyi isim olduğu değerlendirmesinde yanındayım). Kendi topluluklarında (veya bunların yokluğunda) ortaya çıkan Niko, hepsini dört çocuğunun dünyadaki yerini bulmaya başladığı, Disiplin adındaki bir tapınağa düştüğü bir tapınak topluluğu olan Winding Circle'a götürür. Her iyi fantezide olduğu gibi, bu kitap da (ve genel olarak dizide), Pierce'in romanının yerleşmesi için ikna edici bir dünya oluşturduğu için çok fazla ayrıntı sunuyor. Sonuç olarak, hikaye tapınağın günlük yaşamını ve ritüellerini anlatıyor. "Sandry'nin Kitabı" nın okült üzerine çok fazla odaklandığını söyleyerek cüretle olumsuz bir inceleme yapma talihsizliği yaşadım. Tamamen yanlış olmasının yanı sıra (bu bilgiler, büyücülükle ilgili sahte bir kitap yaratmamak için komployla ilişkili olarak ortaya çıkmaktadır), Hogwarts trenleri cadıları yüzünden üzücü ve Harry Potter'ın sansürlenmesi gerektiğini söyleyerek üzüntüsü buldum. Ayrıca, bunun yanı sıra, bilgiler - birçok zorlu kitaptaki bilgiler gibi - zararsızdır ve yalnızca okuyuculara yeni bir şey öğretmek için hizmet eder (her iyi kitabın gerektiği gibi). Sansür meselesinden yola çıkarak, bütün bu güçlü kadın karakterleri nedeniyle bu kitabı sevdim. Dört ana karakterden üçü kız. Bazen bu tip fantastik romanlar ortaya çıkaran ikincil karakter tipi kızlar (Ursula K. Le Guin tarafından "Bir Dünya Büyücüsü" olmak üzere özel bir örnek). Hayır, bu kızlar güçlü fikirlere sahip ve sert - kitap kahramanları için en sevdiğim özelliklerden ikisi. Dörtlünün kişisel favorim Tris, ama Sandry de oldukça havalı. Zıpkın bir asil olan Sandry, tek başına bir prenses karşıtı tartışmadır. Bu kitap, bir çocuk romanı olarak katılabildiğimi düşündüğüm birkaç kitaptan biri (karşılaştığım bazı YA başlıkları verilse de, muhtemelen oraya yerleştirmek için bir tartışma yapılabilir). Arsa basit ve yazma cogent, onu dolambaçlı bir anlatı izlemekten mahrum genç bir izleyici için ideal. Aynı zamanda, Pierce her yaştan okuyucular için ilgi çekici ve aksiyon dolu bir hikaye yaratıyor. Pierce'ın kitaplarının hiçbirini bu dizinin dışında okuyamıyorum, ancak "Sandry'nin Kitabı" herhangi bir gösterge ise, kesinlikle söylemeliyim.

azworks

7. sınıf öğretmenim bunu bize yüksek sesle okudu. Aşık oldum ve o zamandan beri en az 5 kez okudum. Bana dokunan dört çocuk arasında aile bağıyla ilgili bir şeyler var. Cynthia Voigt inanılmaz bir yazar.

azworks

Yeni yıla başlamak için ne güzel bir kitap. İnekler, AV sınıfı, daha iyi olanların tartışmaları, orijinal Star Trek, Star Wars veya Batman ve zorbalarla dolu. Marley, okulunda görünmez bir öğrencidir, AV'deki arkadaşları ve onu avlayan zorbalar dışında hiç kimse kim olduğunu bilmez. Yedinci sınıfta genç olmanın öfkeli ve karışıklığının çok iyi tasvir edildiğini ve karakterlerin harika, dolu, gerçek olduğunu düşündüm. Millicent Min, Girl Genius ile başlayan küçük bir refakatçi kitap serisinin dördüncü kitabı. Karakterlerin her biri bu kitapta görünür ve daha da boyutsal hale getirir. Komik, dokunaklı, çocuklar bunu gerçekten sevecekler.

azworks

Sevgililer hafta 2011 için mükemmel bir son.

azworks

This book was not as laugh-out-loud funny to me as the Chelsea Handler books, but it was still a funny read. As others have said though, and as weird as it may sound to say, I wish she had spent a little bit more time on when she gave up her virginity. It was kind of blase, and after waiting 27 years, I would have expected a bigger response...or at least more than a paragraph. All in all it was a good read, and another one I can check off my to-be-read list.