katemeyer

Kate Meyer Meyer itibaren Osmanbükü Köyü, 09600 Osmanbükü Köyü/İncirliova/Aydın, Türkiye itibaren Osmanbükü Köyü, 09600 Osmanbükü Köyü/İncirliova/Aydın, Türkiye

Okuyucu Kate Meyer Meyer itibaren Osmanbükü Köyü, 09600 Osmanbükü Köyü/İncirliova/Aydın, Türkiye

Kate Meyer Meyer itibaren Osmanbükü Köyü, 09600 Osmanbükü Köyü/İncirliova/Aydın, Türkiye

katemeyer

Sokak muhtemelen Petry'nin en ünlü kitabıdır. Petry genellikle yazar olarak göz ardı edilir, ancak romanları ırk, sınıf ve cinsiyeti benzersiz bir perspektiften inceler. Burada, anneliğin rolünü ve taleplerini dengelerken, ırkçılık ve cinsiyetçilikle savaşan bekar bir annenin hikayesini ortaya koyuyor. Roman, sonunda bir kaçınılmaz olan bir yük treni gibi ilerliyor, ancak karakterlerin yaşamlarıyla tamamen ilgileniyorsunuz.

katemeyer

Geçenlerde kendini bir Taocu Pagan Pantheist olarak tanımlayan genç bir kadınla bir kafede oturuyordum. İlk düşüncem "Bu da ne böyle?" Neyse ki ağzımdan çıkan şey biraz daha dokunaklıydı, "tarif et ki, benim için, kendini bu şekilde tarif eden birisiyle hiç tanışmadım" (Çeviri: bu ne halt!). Bir süre konuştuktan sonra bu kitabı okumamı tavsiye etti. İşte benim özetim - aslında oldukça büyüleyici bir kitap. Tartışmak için onunla tekrar bir araya gelmeyi dört gözle bekliyorum. Pooh'un Tao'u çok aydınlatıcı bir kitaptı. Taoizmin özü hakkında çok basit ve eğlenceli bir açıklama yapmanın yanı sıra (o çılgın küçük ayının gözleriyle), bu kitap birçok düzeyde modernist varsayımlara meydan okudu ve bazı yönlerden çok ferahlatıcıydı. "Taocu bakış açısından, bilimsel akıl belirli şeyleri analiz etmek için yararlı olsa da, daha derin ve daha geniş konular sınırlı erişiminin ötesindedir (24) ... ve bazen korkutucu kelimelerin bizi tutmak için orada olduğu izlenimi edinir. Bu şekilde akademisyenler Üstün görünebilirler ve muhtemelen Bir Şey Bilmemesinden şüphelenilmeyeceklerdir "(28). "Ama bazen bilginin bilgisini anlamak biraz zordur, çünkü kendi deneyimlerimizle uyuşmuyor gibi görünür. Başka bir deyişle, Bilgi ve Deneyim aynı dili konuşmaz. deneyimden gelen bilgi, olmayan bilgiden daha değerli mi? " (28-9) "Şimdi, bilginler çok sıkıcı ve acımasız bir şekilde çok yararlı ve gerekli olabilirler. Çok fazla bilgi veriyorlar. Sadece Daha Fazlası birşeyler var ve Hayatın aslında ilgili olduğu daha fazlası" (31). Kitabın tek eleştirisi kitabın tamamen teorik olması. Bazı yönlerden eleştirdiği şeyi yapar - yalnızca zihnin soyut alanında bulunur - pratik bir şey yoktur. Taoizmin gerçek bir insanın hayatında nasıl göründüğünü merak etmeme izin verdi. Hayatımda nasıl olurdu? İlişkilerimi nasıl dönüştürüyor? Beni kendimden daha büyük bir şeye nasıl bağlar? Beni dünyayı değiştirmeye nasıl yönlendiriyor? Kendimi topluluğa ya da diğer insanların hayatlarına dökmem beni nasıl teşvik ediyor? Hayatımın bokunu değiştirmeme ya da kırığımı iyileştirmeme nasıl yardımcı olur? Bu Taoizm hakkında okuduğum ilk kitap ve bu yüzden bazı sorularıma hitap eden bir şey olup olmadığını bilmiyorum. Bir Taocu'nun hayatının daha somut bir hikayesi olup olmadığını bilmiyorum (birisi tanıyorsa, okumayı çok isterim - Blue Like Jazz'a benzer bir şey?). Aslında, bu kitap bana Taoizm'in bana düşünecek iyi, soyut fikirlerden başka bir şey sunup sunmadığını merak ediyor. Aynı zamanda, konuyla ilgili kapsamlı olması gerekmeyen bir kitap için çok eleştirel olmak ve talepte bulunmaktan kaçınmak istiyorum.