sumant_sumant1

Sumant Sumant Sumant itibaren 42015 Budrio RE, İtalya itibaren 42015 Budrio RE, İtalya

Okuyucu Sumant Sumant Sumant itibaren 42015 Budrio RE, İtalya

Sumant Sumant Sumant itibaren 42015 Budrio RE, İtalya

sumant_sumant1

2-6. Sınıflarda tavsiye edilir

sumant_sumant1

Şimdiye kadar anlatılan ilk hikayelerden biri hakkında ne diyeceğim? Kolay değil sanırım. Kitap okumak zor alışık olmayan biri için okumak zor olurdu ve herkesin okuması gerçekten zor. Hikaye klasik ama yaşını gösteriyor. Her şeyden önce isimler. Bütün isimler Herkes bir isim alır. Gerçekten de Rumların yanında isimlendirilmiş, babaları isimlendirilmiş, gemileri isimlendirilmiş ve isimlendirilen toprakları olan üç sayfalık bir insan var. Hikayenin ilk yaratıldığı an için anlaşılabilir bir durumdur, evet, fakat zaman zaman metinde süründükçe bir süre sonra eskimektedir. Karakterlerin babalarının isimleriyle veya babalarının oğlu olarak hakemli oldukları zamanlar da vardır. Küçük bir kafa karıştırıcı olur, ancak kitabın çoğunu okuyabilseydiniz, gerçekten önemli olmaz. Metaforlar da kitabı okumayı zorlaştırıyor. Aslında, gidip kitabın yarısının metafor olduğunu söyleyebilirim. Homer, aslanlar, kurtlar, boğalar ve diğer büyük hayvanlarla garip bir çekiciliğe sahip görünüyordu, çünkü karakterlerine sürekli olarak benzer terimlerle atıfta bulunuyor. Kafa karıştırıcı olabilirler ve kullanımları biraz tahriş edici hale gelir, ancak sonuçta, bunların çağdan beri olduğu ve zamandan ortak olduğu anlaşılabilir. Aşil içeren bir hikaye olmasına rağmen, Aşil normal anlamda gerçekten ana bir karakter değildir. Başlangıçta işleri harekete geçirir, ancak daha sonra kitabın çoğu için hiçbir şey yapmaz. Ana karakterin kitabın itici gücü olduğu fikrini yendi. Sonuçta kız arkadaşını ondan bir kral tarafından ele geçirdi, bu yüzden Yunanlıları Truva savaşı sırasında acı çekmeye zorladı, sonra üç yüz sayfa etrafında dolandı, sonra en iyi arkadaşı Hector'un ellerinde bir karakter öldü. o zaman Aşil'e çok daha fazla zaman harcadım, bu yüzden Aşil, Ileum'un önündeki tarlada korkunç bir çılgınlığa gider, yüzlerce kişi öldürür ve sonra Hector'u öldürür. Kahramanımız bayanlar baylar! Aslında, çok az sayıda karaktere bağlanmak bile mümkündür. Sadece zaman dilimimiz ve ahlakımızın bunu imkansız kılacak kadar farklı olması değil, aynı zamanda her karakterin sadece bir kabuk, yazarın kullanabileceği bir oyuncak olduğu görünüyor. Hangi işi halleder. Homer, yalnızca Truva savaşının hikayesini anlatmakla kalmaz, aynı zamanda ektiğinizi nasıl biçmeniz gerektiği konusunda bir benzetir. Karakter değil, bunun yerine örnek. Verilmiş, bu vahşi spekülasyon. Homer'ın bütün bunların kelimenin tam anlamıyla alınması anlamına geldiği kadar kolay olabilirdi ve bu tam da insanların Yunanlılar zamanında hayran olduğu şeydi. Benim yorumuma göre, bunları yanlış olan bir örnek yerine karakter olarak değil, oyun olarak görüyorum. Sonunda, İlyada hala güçlü bir kitap, ancak yaşını gösterir. Fakat ne hakkında konuştuğu, ölümlerin ve kendi eylemlerinin kabulü günümüzde hala geçerli. Derin felsefi fikirlere girdiği için okumak için bir kitaptır, fakat en büyük ya da en ilginç kitap değildir, ancak Batı edebiyatının ilk örneklerinden bazılarını temsil eder.

sumant_sumant1

Bu kitabı ilk kez lisede okuduğum ikinci kez okudum. Bu kitabı çok sevdiğimi hatırlamıyorum ama bunu bir yetişkin olarak tekrar okuyorum, bunu seviyorum! Bu benim yeni favorilerimden biri!

sumant_sumant1

Şiddetle tavsiye edilen ses sürümünü dinliyorum! Ve ... bu günlerde sesli kitap bitiremiyor gibi görünüyor. Pop müziği suçluyorum. Buna geri döner.

sumant_sumant1

Sonunda bunu okumak için TBR yığınından kazabildim. Gerçi gerçek Richard Harris, itiraf etmeliyim ki, biraz tarihli, soğuk savaş ve teknoloji durumu ile ne. Bilgisayarlar ve cep telefonları ile ne kadar yorgun olduk!

sumant_sumant1

Really liked this book. It made me want to go to India, which I decided I didn't want to do after A Fine Balance

sumant_sumant1

I have a friend who recommended this author because of "The Joy Luck Club". I was amazed at the authors understanding of the bond between a troubled mother-daughter relationship. It was outstanding.